تنیس باکس – نائومی اوساکا زن شماره دو تنیس جهان از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون کناره‌گیری کرد.

در بیانیه‌ای که از طرف این ستاره ژاپنی منتشر شده آمده است: «نائومی امسال در ویمبلدون بازی نخواهد کرد و در حال حاضر وقتش را در کنار خانواده و دوستان خود سپری می‌کند. او برای رقابت‌های المپیک آماده خواهد بود و برای بازی در حضور هم‌وطنانش هیجان‌زده است.»

به این ترتیب اوساکا بعد از انصراف از رولان گاروس حالا در سومین گرند اسلم سال نیز غایب خواهد بود.

اوساکا که چهار قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد پیش از مسابقات رولان گاروس اعلام کرد در نشست‌های مطبوعاتی شرکت نخواهد کرد اما بعد از آنکه از سوی مسئولین گرند اسلم‌ها به محرومیت از مسابقات تهدید شد پیش از دیدار دوم خود در اقدامی جنجالی از ادامه بازی‌ها کناره‌گیری کرد.

هم چنین تنیس‌باز ۳۵ ساله اسپانیایی می‌گوید بعد از فصل پرفشار خاک به استراحت و زمان برای تجدید قوا نیاز دارد. رافائل نادال مرد شماره سه تنیس جهان که از محصولاتی مانند کفش بابولات ، راکت تنیس بابولات و ساک بابولات استفاده میکند از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون و بازی‌های المپیک توکیو کنار کشید.

قهرمان دو دوره مسابقات ویمبلدون با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت: «اتخاذ این تصمیم آسان نبود، اما بعد از مشورت با مربیانم و با در نظر گرفتن شرایط بدنی‌ خود به این نتیجه رسیدم که تصمیم درستی گرفته‌ام.»

او افزود: «هدفم این است که بتوانم برای مدت طولانی‌تری در بالاترین سطح تنیس جهان به رقابت ادامه دهم و برای دستیابی به اهداف شخصی و حرفه‌ای خود مبارزه کنم؛ این همان چیزی است که مرا خوشحال می‌کند. این موضوع که فقط ۲ هفته بین رولان گاروس و ویمبلدون فاصله وجود داشت کار من را برای تجدید قوا بعد از فصل پرفشار خاک دشوار کرد.»

ماتادور ادامه داد: «در این مقطع از دوران حرفه‌ای‌ خود مهم است که از هر گونه فشار بیش از حد جلوگیری کنم تا بتوانم در بالاترین سطح به رقابت ادامه دهم.»

نادال که دو طلای المپیک (انفرادی ۲۰۰۸ پکن و دونفره ۲۰۱۶ ریو) در کارنامه خود دارد در مورد انصراف از بازی‌های توکیو نیز گفت: «بعنوان یک ورزشکار بازی‌های المپیک همیشه برای من از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در اولویت قرار داشته است.. شخصاً این شانس را داشتم که در سه دوره المپیک حضور پیدا کنم و افتخار داشتم که پرچمدار کشورم باشم.»

نادال هفته گذشته نیز پس از شکست مقابل نواک جوکوویچ در نیمه‌نهایی اوپن فرانسه به طور غیرمستقیم از احتمال کناره‌گیری خود خبر داده بود.

با انصراف نادال و با توجه به عدم آمادگی فدرر، جوکوویچ حالا فرصت بسیار خوبی دارد تا با فتح مسابقات ویمبلدون به رکورد ۲۰ قهرمانی دو رقیب دیرینش در رقابت‌های گرند اسلم برسد.

نادال در اوایل سال جاری نیز با مصدومیت کمر دست به گریبان بود و بعد از شکست در یک چهارم نهایی اوپن استرالیا تا شروع مسابقات خاک در هیچ تورنمنت دیگری شرکت نکرد.

او در زمین مورد علاقه خود پیش از باخت به جوکوویچ در رولان گاروس، موفق شد در بارسلونا و رم به عنوان قهرمانی دست یابد.

مسابقات تنیس ویمبلدون، سومین گرند اسلم فصل از تاریخ ۷ تیر ماه در شهر لندن برگزار می‌شود.

بعد از رافائل نادال اسپانیایی، این بار نوبت به قهرمان یو اس اپن ۲۰۲۰ بود تا از مسابقات المپیک توکیو کناره‌گیری کند.

دومینیک تیم اتریشی با انتشار یادداشتی در اینستاگرام اعلام کرد در بازی‌های المپیک توکیو شرکت نمی‌کند.

توضیحات مرد شماره پنج تنیس جهان در مورد علت انصراف

مرد شماره پنج تنیس جهان در مورد علت انصراف خود توضیح داد: «بعد از بررسی شرایط با مربیانم این تصمیم دشوار را گرفتم که از بازی‌های المپیک توکیو انصراف بدهم. برای من مانند هر ورزشکار دیگری حضور در المپیک بعنوان نماینده کشورم افتخار بزرگی است، اما سال ۲۰۲۱ طبق انتظارم پیش نرفت و احساس می‌کنم آمادگی لازم برای رقابت در توکیو را ندارم. در دو هفته اخیر سخت تمرین کرده‌ام و هدفم این است در ویمبلدون با تمام توان بازی کنم و سپس از عنوان خود در آزاد آمریکا دفاع کنم.»

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+