مسابقات تنیس آزاد فرانسه رولان گاروس ۲۰۲۱ روز گذشته با برگزاری ادامه دیدارهای دور نخست پیگیری شد و راجر فدرر با شکست دنیس ایستومین به دور دوم رسید. دنیل مدودف نیز با عبور از الکساندر بوبلیک برای نخستین بار به دور دوم مسابقات راه پیدا کرد. در بخش زنان سرینا ویلیامز در دو سه متوالی آیرینا کاملیا بگو را شکست داد. بیانکا آندرسکو و گاربینیه موگوروسا اما با شکست برابر حریفان خیلی زود از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.

تنیس باکس – در دومین روز از رقابت‌های گرند اسلم رولان گاروس ۲۰۲۱ راجر فدرر با برتری ۳-۰ مقابل دنیس ایستومین به دور دوم راه یافت.

تنیس‌باز ۳۹ ساله سوئیسی که بعد از ۴۸۷ روز به رقابت‌های گرند اسلم بازگشته، در اولین مسابقه خود نمایش کم‌نقصی داشت و با نتایج ۶-۲ و ۶-۴ و ۶-۳ از سد حریف ازبکستانی و نفر ۲۰۴ جهان عبور کرد.

فدرر در این مسابقه که یک ساعت و ۳۳ دقیقه به طول انجامید، ۴۸ ضربه “وینر” به ثمر رساند.

او پس از مسابقه دیروز درباره روند بازگشت خود به میادین گفت: «بعد از اولین جراحی پنج هفته با عصا حرکت می‌کردم. بازگشت به زمین تنیس به تلاش زیادی نیاز داشت… در این یک سال هیچ وقفه‌ای در روند بهبودم نداشتم و هر ماه بهتر از ماه قبل شدم. امیدوارم در ویمبلدون به سطح خوبی برسم و در مقابل بهترین‌ها نمایش خوبی داشته باشم.»

مرد هشتم تنیس جهان

مرد هشتم تنیس جهان درباره حضور در المپیک افزود: «امید و رویای من این است که بتوانم در المپیک بازی کنم. اما این باید برای من، خانواده‌ و کشورم منطقی باشد. هنوز منتظر هستم تا ببینم که طی هفته‌های آینده اوضاع چگونه پیش خواهد رفت.»

فدرر در مرحله دوم در مصافی جذاب باید به مصاف مارین چیلیچ برود. چیلیچ کروات دیروز توانست در سه ست متوالی آرتور ریندرنک از کشور میزبان را شکست دهد.

فدرر در مصاف‌های رودررو ۹-۱ از چیلیچ پیش است. این دو بازیکن سابقه‌ دو بار رویارویی در فینال مسابقات گرند اسلم (ویمبلدون و آزاد استرالیا) را نیز دارند.

دنیل مدودف سید دوم رقابت‌ها هم روز گذشته طلسم‌شکنی کرد و در سه ست پیاپی (۶-۳، ۶-۳ و ۷-۵) الکساندر بوبلیک قزاق را شکست داد تا برای نخستین بار به دور دوم اوپن فرانسه راه یابد. نفر دوم تنیس مردان پیش از این هرگز نتوانسته بود از مرحله اول این گرند اسلم فراتر برود.

مدودف در دور دوم با تامی پاول آمریکایی روبه‌رو خواهد شد که توانست در ست پنجم با نتیجه ۱۰-۸ کریستوفر اوکانل از استرالیا را شکست دهد.

یانیک سینر نیز در دیداری نزدیک با حساب ۳-۲ از سد پیر اوگ اربر گذشت و به مرحله دوم اوپن فرانسه راه یافت. بازیکن ایتالیایی بعد‌ از پیروزی ۶-۱ در ست نخست، ست‌های دوم و سوم را با نتایج ۶-۴ و ۷-۶ به حریف فرانسوی خود واگذار کرد‌. نفر ۱۹ جهان در ست چهارم نیز تا آستانه شکست پیش رفت، اما پس از آنکه یک بار حریفش را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت ۷-۵ پیروز شد و با پیروزی ۶-۴ در ست پنجم، در مجموع با حساب ۳-۲ به برتری رسید و راهی دور بعد شد.

لورنزو موزتی

لورنزو موزتی ۱۹ ساله هم در نخستین حضورش در اوپن فرانسه داوید گوفن سید ۱۳ رقابت‌ها را ۶-۰، ۷-۵ و ۷-۶ شکست داد و به دور دوم رسید. تنیس‌باز ایتالیایی که کمتر از یک سال پیش حتی در جمع ۲۵۰ نفر برتر جهان هم حضور نداشت، با عملکرد خوب خود طی ماه‌های اخیر توانسته به رتبه ۷۶ رده‌بندی برسد.

اما لورنزو سونه‌گو دیگر بازیکن ایتالیایی حاضر در رقابت‌ها در سه ست (۷-۵، ۶-۴ و ۶-۴) برابر لوید هریس تن به شکست داد و حذف شد.

کسپر رود ۲۲ ساله نیز به روند خوب خود در فصل خاک ادامه داد و در ۴ ست (۵-۷، ۶-۲، ۶-۱ و ۷-۶) بنوآ پر فرانسوی را از پیش رو برداشت.

در مسابقات مهم دیگر، جان ایزنر، نیکولوز باسیلاشویلی، رایلی اوپلکا و تیلور فریتس با غلبه بر حریفان خود به دور دوم صعود کردند.

در بخش زنان

سرینا ویلیامز در اولین مسابقه‌ای که به طور رسمی در نوبت شب رقابت‌های اوپن فرانسه برگزار شد در دو ست متوالی و با نتایج ۷ بر ۶ و ۶ بر ۲ از سد ایرینا بگو رومانیایی عبور کرد و به دور دوم راه یافت.

با نصب نورافکن در استادیوم‌های رولان گاروس، این گرند اسلم از امسال همانند مسابقات آزاد استرالیا و آمریکا امکان برگزاری بازی‌ها در دو نوبت روز و شب را پیدا کرده است.

ویلیامز در دور بعد به مصاف یک بازیکن رومانیایی دیگر یعنی میهایلا بوزارنسکو خواهد رفت.

ایگا اشویانتک نیز در روز تولد ۲۰ سالگی‌‌اش با حساب ۲ بر صفر برابر کایا یووان به برتری رسید و به دور دوم مسابقات اوپن فرانسه راه یافت. مدافع عنوان قهرمانی در ست اول به آسانی با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و در ست دوم در نبردی نزدیک ۷ بر ۵ از سد حریف اسلونیایی خود عبور کرد.

سوفیا کنین

سوفیا کنین بخت چهارم مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۱ هم با پیروزی ۲-۱ برابر یلنا اوستاپنکو به مرحله دوم رسید. بازیکن آمریکایی در این مسابقه با نتایج ۶-۴، ۴-۶ و ۶-۳ از سد قهرمان سال ۲۰۱۷ رقابت‌ها عبور کرد.

اما بخش زنان با دو شگفتی بزرگ همراه بود؛ بیانکا آندرسکو قهرمان یو اس اوپن ۲۰۱۹ در ماراتنی نفس‌گیر که ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه طول کشید مغلوب تامارا زیدانشک از اسلوونی شد و از دور بازی‌ها کنار رفت.

آندرسکو کانادایی در ست اول ۷-۶ پیروز شد، اما در دو ست بعدی با نتایج ۷-۶ و ۹-۷ مقابل نفر ۸۵ جهان شکست خورد تا خیلی زود از دومین گرند اسلم سال کنار برود.

در مسابقه دیگر هم گاربینیه موگوروسا قهرمان سابق اوپن فرانسه با شکست مقابل مارتا کاستیوک اوکراینی از گردونه این رقابت‌ها حذف شد.

کاستیوک ۱۸ ساله که رتبه ۸۱ رده‌بندی را در اختیار دارد در این دیدار با نتایج ۶-۱ و ۶-۴ از سد حریف اسپانیایی خود عبور کرد و به دور دوم رقابت‌ها راه یافت.

اضافه می‌شود نائومی اوساکا زن شماره دو تنیس جهان که گفته بود در نشست‌های مطبوعاتی حضور پیدا نمی‌کند پس از تهدید مقامات تنیس فرانسه به اخراج او از رقابت‌ها، با انتشار بیانیه‌ای از این گرند اسلم کناره‌گیری کرد.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+