رافائل نادال در مسابقات مسترز رم نیز تعداد قهرمانی‌های خود را دو رقمی کرد‌.

تنیس باکس – رافائل نادال در فینالی تماشایی با حساب ۲ بر یک نواک جوکوویچ را مغلوب کرد و برای دهمین بار قهرمان رقابت‌های مسترز رم شد.

تنیس‌باز اسپانیایی در این مسابقه که ۲ ساعت و ۴۸ دقیقه به طول انجامید بعد از پیروزی ۷-۵ در ست اول، ست دوم را ۶-۱ به مرد شماره یک تنیس جهان و مدافع عنوان قهرمانی واگذار کرد، اما در ست سوم توانست ۶-۳ به پیروزی برسد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

نادال با این قهرمانی به ۳۶ـمین مسترز خود رسید و با رکورد جوکوویچ برابری کرد.

او هم‌چنین ۲۸ـمین پیروزی خود مقابل رقیب قدیمی‌اش را کسب کرد و فاصله‌اش را با او به حداقل رساند. (۲۹-۲۸ جوکوویچ)

مرد شماره ۳ تنیس جهان در مراسم اهدای جام خطاب به حریفش گفت: «نواک، بازی کردن مقابل تو باعث افتخار است. این روزها عالی بازی می‌کنی. در استرالیا قهرمان شدی… باید ببینیم در پاریس چه پیش می‌آید.»

او با اشاره به قهرمانی‌های متعدد خود در این مسابقات افزود: «اولین بار در سال ۲۰۰۵ در رم قهرمان شدم و ۱۶ سال بعد همچنان اینجا هستم»

نادال حالا توانسته در چهار تورنمنت مختلف تعداد قهرمانی‌های خود را دو رقمی کند: مسترز رم (۱۰ قهرمانی)، مسترز مونته کارلو (۱۱ قهرمانی)، ۵۰۰ امتیازی بارسلونا (۱۲ قهرمانی)، گرند اسلم رولان گاروس (۱۳ قهرمانی).

در مقابل، جوکوویچ که به دنبال ششمین قهرمانی خود در رم بود پس از شکست در فینال گفت:

«اصلا احساس خستگی نمی‌کردم، می‌توانستم تا چند ساعت دیگر نیز بازی کنم. نادال در لحظات حساس بهتر بود، اما مسابقه امروز نکات مثبت زیادی نیز برای من داشت. حالا با حس و حال خوبی به پاریس خواهم رفت. فکر می‌کنم آنطور که می‌خواهم در خاک بازی می‌کنم. در مسابقات بلگراد نیز شرکت خواهم کرد و امیدوارم که با حداکثر آمادگی در رولان گاروس شرکت کنم و تا پیروزی نهایی پیش بروم.»

خلاصه دیدار رافائل نادال و نواک جوکوویچ در فینال مسترز رم ۲۰۲۱

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+