سابالنکا اولین قهرمانی خود در رقابت‌های خاک را کسب کرد.

تنیس باکس – آرینا سابانکا با پیروزی مقابل اشلی بارتی جام قهرمانی مسابقات مادرید ۲۰۲۱ را بالای سر برد.

تنیس‌باز بلاروسی در دیدار پایانی مسابقات مادرید ۲۰۲۱ با نتایج ۶-۰، ۳-۶ و ۶-۴ زن شماره یک تنیس جهان را مغلوب کرد و انتقام شکست هفته گذشته در فینال مسابقات اشتوتگارت را از او گرفت.

این دهمین و مهم‌ترین قهرمانی سابالنکا در مسابقات حرفه‌ای بود.

سابالنکا با برتری مقابل بارتی به اولین قهرمانی خود در مسابقات خاک دست یافت. او که سابقه حضور در نیمه‌نهایی مسابقات رولان گاروس را دارد، درباره تطبیق سبک بازی خود با زمین خاک گفت:

«دیگر از زمین خاک نمی‌ترسم. قبلا فکر می‌کردم که این زمین برای من ساخته نشده و بازی روی آن دشوار است و امتیازات طولانی است. اما امسال با آرامش پیش رفتم و سعی کردم بازی خودم را انجام دهم. بر روی نحوه حرکت کردن در خاک زیاد کار کردم و خودم را خیلی خوب برای این زمین آماده کردم.»

سابالنکا در ادامه افزود:

«قبلاً سعی می‌کردم در خاک به شیوه متفاوتی بازی کنم و از ضربات تاپ‌اسپین و اسلایس بیشتر بهره ببرم. اما مربی‌ام به من گفت که نیازی نیست تغییری در سبک بازی‌ات ایجاد کنی. میتوانی همان بازی هجومی خودت را ارائه بدهی اما باید آمادگی رالی‌های طولانی‌تر را داشته باشی.»

تنیس‌باز اهل مینسک که با فتح جام در مادرید ۳۱۵,۱۶۰ یورو جایزه نقدی به دست آورد، در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود با سه پله صعود در رتبه چهارم قرار خواهد گرفت.

در طرف دیگر بارتی که پیش از شکست مقابل سابالنکا روی نوار ۱۶ پیروزی متوالی در خاک قرار داشت، نتوانست به چهارمین قهرمانی خود در فصل ۲۰۲۱ دست پیدا کند.

منبع : wtatennis.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+