نواک جوکوویچ و رافائل نادال در فینال رقابت‌های مسترز رم 2021 برای ۵۷ـمین بار به مصاف هم می‌روند‌.

تنیس باکس – نواک جوکوویچ با غلبه بر لورنزو سونه‌گو به فینال رقابت‌های مسترز رم راه یافت و حریف رافائل نادال شد‌.

مرد شماره یک تنیس جهان تنها چند ساعت پس از پیروزی دشوار برابر سیتسیپاس در یک‌چهارم پایانی، در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف لورنزو سونه‌گو ایتالیایی رفت و در نبردی پرهیجان و پرافت‌وخیز با حساب ۲ بر یک پیروز شد.

جوکوویچ در ست اول کار چندان دشواری نداشت و ۶-۳ پیروز شد. با این حال در ست دوم سونه‌گو ایتالیایی که از حمایت همه جانبه تماشاچیان برخوردار بود شجاعانه جنگید و پس از آنکه دو بار حریف نامدارش را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت در تایبریک پیروز شد تا بازی ۱-۱ برابر شود. اما این پایان ماجراجویی‌های نفر ۳۳ جهان بود و جوکوویچ در ست سوم به راحتی و با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز شد تا به ۵۳ـمین فینال خود در مسابقات مسترز برسد.

اما در دیدار اول نیمه‌نهایی، رافائل نادال در برابر رایلی اوپلکا آمریکایی قرار گرفت که به لطف سرویس‌های ویرانگر خود توانسته بود برای اولین بار به نیمه‌نهایی یک مسترز برسد.

قهرمان ۹ دوره رقابت‌ها که ۵۰۰ـمین مسابقه‌اش در زمین‌های خاک را تجربه می‌کرد در برابر غول ۲۱۱ سانتی‌متری آمریکایی خیلی به دردسر نیفتاد و ۶ بر ۴ و ۶ بر ۴ پیروز شد تا به ۵۲ـمین فینال خود در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی برسد.

جوکوویچ که سابقه پنج قهرمانی در رم را دارد، فردا در فینال رقابت‌ها در نبردی ابرستاره‌ای به مصاف رافائل می‌رود.

این دو پیش از این ۸ بار دیگر در مسترز رم با هم مسابقه داده‌اند که بازیکن اسپانیایی در ۵ دیدار به پیروزی رسیده است.

فینال فردا ۵۷ـمین رویارویی نادال و جوکوویچ در مسابقات مختلف خواهد بود؛ تنیس‌باز صرب در جدال‌های رو در رو، ۲۹-۲۷ از رقیب اسپانیایی خود پیش است، اما در آخرین دیدار آن‌ها که به فینال رولان گاروس سال قبل بازمی‌گردد ماتادور در سه ست پیروز شد.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+