تنیس باکس – راجر فدرر بخت نخست مسابقات ژنو در دور دوم این رقابت‌ها با نتیجه ۲-۱ مغلوب پابلو آندوخار اسپانیایی شد.

مرد هشتم تنیس جهان که پس از ۷۱۲ روز در زمین خاک بازی می‌کرد، در این مسابقه در مجموع عملکرد قابلی قبولی داشت ولی اشتباهات متعدد او در چند گیم آخر باعث شد تا در نهایت مغلوب نفر ۷۵ جهان شود.

فدرر بعد از اینکه ست اول را ۶-۴ به اندوخار واگذار کرد، به تدریج بر بازی مسلط شد و توانست در ست دوم ۶-۴ پیروز شود. بخت اول مسابقات ژنو در ست سوم هم ۴-۲ از حریفش پیش افتاد، اما چند اشتباه بی‌موقع در اواخر بازی باعث شد تا او در نهایت این ست را نیز ۶-۴ واگذار کند و خیلی زود از مسابقات حذف شود.

مسابقات ژنو

دومین تورنمنت فدرر در سال ۲۰۲۱ بود. تنیس‌باز ۳۹ ساله سوئیسی حدود ۲ ماه قبل، پس از ۱۳ ماه دوری و ۲ جراحی زانو، در مسابقات دوحه بازگشتی کوتاه را تجربه کرد، اما پس از آن مجدداً از رقابت‌ها کناره گرفت تا روی آمادگی جسمانی خود کار کند.

فدرر که هدف اصلی خود در فصل ۲۰۲۱ را حضور پرقدرت در مسابقات ویمبلدون اعلام کرده است، پس از شکست در مسابقات ژنو گفت: «انتظار بیشتری از خودم داشتم. نتوانستم در لحظات مهم تأثیرگذار باشم. بیشتر برای برگزارکنندگان مسابقات ناراحتم که واقعاً از دیدن من در اینجا خوشحال بودند… هدف من مسابقات چمن است، نه رولان گاروس. هفته‌های آتی از این جهت برای من مهم است که در شرایط مسابقه قرار بگیرم. تمرین هیچ وقت جای مسابقه را نمی‌گیرد… نکته امیدوارکننده این است که دوباره می‌توانم تنیس بازی کنم. از نظر جسمی نسبت به دوحه احساس بهتری دارم. فقط باید این باخت را بپذیرم… می‌دانم که قرار نیست در رولان گاروس قهرمان شوم. فکر نمی‌کنم که در ۵۰ سال اخیر کسی در پاریس توانسته باشد در ۴۰ سالگی و بعد از یک سال و نیم دوری قهرمان شود.»

اضافه می‌شود گرند اسلم رولان گاروس از حدود ۲ هفته دیگر آغاز خواهد شد.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+