تنیس باکس _ در دیدار نخست از مرحله نیمه‌پایانی مسترز مایمی، شب گذشته یانیک سینر تنیس‌باز آینده‌دار ایتالیایی با حساب ۲ بر یک روبرتو باتیستا آگوت را پشت سر گذاشت و به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

یانیک سینر

سینر ۱۹ ساله در ست نخست ۵-۷ مغلوب آگوت شد اما ست دوم را ۶-۴ از آن خود کرد و در ست سوم نیز با اینکه ۱-۳ عقب افتاد، در نهایت ۶-۴ پیروز شد تا برای نخستین بار به فینال یک مسترز ۱۰۰۰ امتیازی برسد.

سینر که امسال در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی دوبی نیز توانسته بود آگوت را شکست دهد، پس از پیروزی شب گذشته گفت: «احساس فوق‌العاده‌ای است. بازی با روبرتو همواره دشوار است. دو هفته قبل در دوبی با یک‌دیگر بازی کردیم، آنجا یک نبرد سخت داشتیم و اینجا هم همین‌گونه شد. بسیار خوشحالم که به فینال مایمی رسیدم… سعی کردم بازی خودم را انجام دهم و او را به حرکت در زمین وادار کنم. او بازیکن باثباتی است.»

سینر اولین بازیکن زیر ۱۹ سال است که بعد از نواک جوکوویچ در سال ۲۰۰۷ به فینال مسابقات مایمی راه پیدا می‌کند. او هم‌چنین بعد از آغاسی و نادال و جوکوویچ، چهارمین بازیکن زیر ۱۹ سال است که در تاریخ ۳۶ ساله مسترز مایمی موفق به صعود به فینال این رقابت‌ها می‌شود.

اما حریف سینر در دیدار پایانی، هوبرت هورکاچ لهستانی است که در ادامه روند خوب خود در مایمی موفق شد با غلبه بر آندری روبلف راهی فینال شود.

نفر ۳۷ جهان در دیدار دوم نیمه‌نهایی موفق شد حریف روس خود را که با حذف سایر مدعیان شانس اول قهرمانی به حساب می‌آمد، با نتایج ۶-۳ و ۶-۴ شکست دهد تا برای اولین بار به فینال یک مسترز ۱۰۰۰ امتیازی برسد.

تنیس‌باز ۲۴ ساله در دورهای قبل نیز از سد بازیکنانی چون دنیس شاپووالوف، میلوس رائونیچ و استفانوس سیتسیپاس عبور کرده بود.

هورکاچ که ابتدای سال در رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی دل‌ری بیچ جام قهرمانی را بالای سر برد، با برتری مقابل روبلف به نهمین پیروزی متوالی خود در ایالت فلوریدا دست یافت.

سینر و هورکاچ نفرات ۳۱ و ۳۷ جهان روز یکشنبه مهم‌ترین فینال‌ دوران حرفه‌ای خود را تجربه خواهند کرد. این برای اولین بار طی ۱۸ سال گذشته است که دو بازیکن خارج از ۳۰ نفر برتر رده‌بندی در فینال یک مسترز با هم مسابقه می‌دهند.

مسابقات مایمی

مسابقات مایمی امسال نخستین تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی در ۱۷ سال گذشته بود که بدون حضور جوکوویچ، نادال و فدرر برگزار شد. در غیاب این بازیکنان بزرگ انتظار می‌رفت سیدهای برتر مسابقات مانند مدودف، سیتسیپاس، زورف، روبلف، شوآرتسمن و شاپووالوف از فرصت استفاده کرده و یک جام مهم به عناوین خود اضافه کنند‌ که این اتفاق نیفتاد و نتایج دور از انتظاری را شاهد بودیم. البته باید اشاره کرد که جوایز مسابقات در این دوره کاهش چشمگیری داشته است که احتمالاً این موضوع نیز در عدم استقبال و نتایج دور از انتظار بازیکنان مدعی بی‌تأثیر نبوده است.

اضافه می‌شو در فینال بخش زنان مسابقات مایمی، امشب از ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران اشلی بارتی به مصاف بیانکا آندریسکو خواهد رفت.

بارتی زن شماره یک تنیس جهان در مرحله نیمه‌پایانی با حساب ۲ بر صفر مقابل الینا اسویتولینا به برتری رسید و آندریسکو هم در دیداری پر افت و خیز که ۲ ساعت و ۴۳ دقیقه به طول انجامید، با نتیجه ۲-۱ ماریا ساکاری را مغلوب کرد و راهی فینال شد.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+