تنیس باکس – مرد شماره یک_ جوکوویچ _ تنیس جهان در پاسخ به نادال که گفته بود او تمام فکر و ذکرش شکستن رکوردهاست گفت: «من نمی‌توانم از طرف نادال صحبت كنم زیراکه طرز تفكرش را نمی‌دانم، اما این حق اوست كه اظهار نظر كند. او فکر می‌کند من دائم به رکوردها فکر می‌کنم؟ شخصاً احساس نمی‌كنم در زندگی بصورت افراطی دنبال چیزی باشم. آنچه احساس می‌کنم شور و اشتیاق فراوان است. من برای دستیابی به اهدافم تلاش می‌کنم و هیچ وقت مشکلی با ابراز آن نداشته‌ام. برای من هرگز دشوار نبوده که بگویم: می‌خواهم آن رکورد را بشکنم یا به یک هدف خاص برسم. نمی‌دانم بیان آن چرا باید بد باشد؟ از زمانیکه بازیکن جوانی بودم، هیچ وقت از بیان اهدافم هراسی نداشتم و همیشه گفته‌ام می‌خواستم شماره یک شوم و یا گرند اسلم ببرم.»

جوکوویچ افزود: «معتقدم هر ورزشکاری باید برای خودش اهدافی مشخص کند تا بداند نقطه الف و ب کجا هستند و برای رفتن از یک نقطه به نقطه دیگر باید چه کارهایی انجام دهد. با تعیین هدف، شما تصویر روشنی در ذهن خود می‌سازید و با انضباط و مسئولیت‌پذیری پیش می‌روید. به عبارت دیگر به یک سنگ محک نیاز دارید. در زندگی من دوره‌هایی بوده که تصویر واضح و روشنی نسبت به آینده نداشتم‌ و نمی‌دانستم چه می‌خواهم و یا به کدام سمت می‌روم. هیچ وقت این دوره‌ها با پایان خوبی همراه نبودند. والدین و مربیانم نیز به من آموخته‌اند كه همیشه تصویر روشنی در ذهن داشته باشم.»

جوکوویچ هم‌چنین اضافه کرد: «مسئله درک و تفسیر متفاوت ما از گفته‌های افراد است. من شاید بیش از هر بازیکن دیگری برای نادال احترام قائلم. او بزرگترین رقیب من است. تلاش او در تنیس قابل تحسین است. او می‌داند چه انگیزه‌‌هایی دارد و من نمی‌توانم وارد این موضوع شوم.»

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+