زمین تنیس خاک رس

تنیس باکس _ توپ در برخورد با زمین تنیس خاک رس، فرو می رود و سرعتش گرفته می شود و در نتیجه، با زاویه و ارتفاع بیشتری بالا می آید. ارتفاع توپ در خاک رس، نسبت به بقیه زمین ها بیشتر است. به دلیل سرعت پایین توپ، بازی در خاک رس نسبت به چمن و هارد کورت، کند تر است و همین باعث می شود تا بازیکنان سریع تر خسته شوند. بازیکن زمان بیشتری برای حرکت در اختیار دارد و سرعت رسیدن او به توپ، بیشتر است. بازیکنانی که قدرت بالایی دارند و فیزیک مناسبی دارند، در این زمین ها از بقیه، موفق تر هستند. طبق آمار به دست آمده، کمتر از 6 درصد سروها در خاک رس، تبدیل به Ace (سروی که مستقیم و بدون دخالت بازیکن حریف، تبدیل به امتیاز می شود) می شود. همچنین بازیکنی که سرو می زند، تنها در 62 درصد مواقع موفق به امتیاز گیری می شود که این آمار نسبت به بقیه سطوح تنیس، بسیار پایین است. رافائل نادال به عنوان بهترین بازیکن زمین های خاکی شناخته می شود.

مقایسه زمین های تنیس :چه تفاوت هایی میان زمین رس، چمن و هارد کورت وجود دارد؟

زمین تنیس هارد کورت

70 درصد معتبرترین مسابقات تنیس، در این زمین ها برگزار می شود. بازیکنانی که سرو خوبی می زنند، در هارد کورت نسبت به بقیه بازیکنان، برتری دارند. بر خلاف زمین های خاکی، توپ در هارد کورت فرو نمی رود و سرعت بیشتری هم دارد. زاویه و ارتفاع توپ زیاد است، ولی به خاک رس نمی رسد. سفتی زمین باعث می شود تا در این زمین ها، مصدومیت های زیادی رخ دهد. اکثر مصدومیت های بازیکنان تنیس، در زمین های هارد کورت به وجود می آید. نواک جوکوویچ صربستانی، مهارت خاصی در این زمین ها دارد.

مقایسه زمین های تنیس :چه تفاوت هایی میان زمین رس، چمن و هارد کورت وجود دارد؟

زمین تنیس چمن

برخورد توپ با چمن، باعث می شود تا توپ جهش بسیار کمی پیدا کند و ارتفاع پایین و زاویه بسیار کمی پیدا کند. ارتفاع توپ در چمن، پایین تر از خاک رس و هارد کورت است. برخورد توپ با چمن، باعث می شود تا توپ لیز بخورد ولی سرعت چندانی از دست نمی دهد و همین منجر می شود که توپ سرعت بالایی داشته باشد. معمولا بازی در زمین چمن بیشتر از خاک رس و هارد کورت طول می کشد. به دلیل سرعت بالا توپ، بازیکنان باید بسیار سریع باشند و دقت بالایی هم داشته باشند. طبق آمار به دست آمده، زمین چمن، با 35 درصد، کمترین میزان Break Point (امتیازی که در سرو حریف به دست می آید) را نسبت به بقیه زمین ها دارد. راجر فدرر، به عنوان بهترین بازیکن در زمین چمن شناخته می شود.

مقایسه زمین های تنیس :چه تفاوت هایی میان زمین رس، چمن و هارد کورت وجود دارد؟

در مقایسه کلی این زمین ها، ارتفاع در زمین های رس بالاتر از بقیه است اما سرعت آن، نسبت به هارد کورت و چمن پایین است. سرعت و زاویه توپ در زمین های هارد کورت، بیشتر از چمن است ولی به اندازه خاک رس نیست. سرعت توپ در زمین چمن بسیار بالاست ولی ارتفاع آن پایین تر از دو زمین دیگر است.

منبع : myactivesg.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+