هورکاچ اولین بازیکن لهستانی است که در یک مسترز مایمی ۱۰۰۰ امتیازی قهرمان می‌شود.

تنیس باکس – هوبرت هورکاچ با غلبه بر یانیک سینر قهرمان رقابت‌های تنیس مسترز مایمی شد.

نفر ۳۷ جهان در دیدار پایانی این رقابت‌ها که ساعتی پیش برگزار شد با نتایج ۷ بر ۶ و ۶ بر ۴ برابر حریف ایتالیایی خود به برتری رسید تا اولین بازیکن لهستانی لقب بگیرد که در یک تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی قهرمان می‌شود.

این بازیکن ۲۴ ساله در دومین حضورش در مسترز مایمی و در اولین حضورش در فینال یک مسترز توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

هورکاچ در راه صعود به فینال بازیکنان خوب دیگری چون شاپووالوف، رائونیچ، سیتسیپاس و روبلف را نیز شکست داده بود.

از سال ۲۰۰۵ به این سو، هورکاچ نخستین بازیکنی است که با رتبه بالاتر از ۳۰ موفق به قهرمانی در یک تورنمنت مسترز می‌شود.

هورکاچ در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود، با ۲۱ پله صعود در رتبه شانزدهم قرار خواهد گرفت. او هم‌چنین ۳۰۰,۱۱۰ دلار جایزه نقدی دریافت کرد. گفتنی است جوایز نقدی مسابقات مایمی امسال به دلیل شیوع کرونا حدود ۵ میلیون دلار کاهش داشت و جایزه فرد قهرمان بیش از یک میلیون دلار کمتر از دوره قبل بود.

از سوی دیگر، سینر ۱۹ ساله که اولین حضور خود در فینال یک مسترز راه تجربه می‌کرد امیدوار بود تا جوان‌ترین قهرمان تاریخ مسابقات مایمی لقب بگیرد که با شکست در فینال ناکام ماند‌. با این حال او عملکرد تحسین‌برانگیزی در طول این مسابقات داشت و نشان داد آینده روشنی در انتظار اوست.

اضافه می‌شود مسابقات مسترز مایمی امسال درحالی برگزار شد که بسیاری از چهره‌های نامدار مانند جوکوویچ، نادال، فدرر و تیم از حضور در آن انصراف دادند و بسیاری از مدعیان قهرمانی نیز خیلی زود از دور رقابت‌ها کنار رفتند. گفته می‌شود کاهش چشم‌گیر جوایز نقدی باعث شد تا این مسابقات امسال مثل همیشه مورد استقبال چهره‌های شاخص قرار نگیرد.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+