سیتسیپاس اولین تنیس‌باز یونانی است که در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی قهرمان می‌شود.

تنیس باکس – در دیدار پایانی مسابقات تنیس مسترز مونته کارلو، عصر امروز استفانوس سیتسیپاس به مصاف آندری روبلف رفت و با پیروزی ۲ بر صفر برابر حریف روس جام قهرمانی را بالای سر برد.

نفر پنجم جهان در دیدار پایانی این رقابت‌ها نمایش کم‌نقصی داشت و موفق شد در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۶ بر ۳ از سد حریف روس عبور کند تا برای نخستین بار فاتح یک مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شود.

مهم‌ترین افتخار دوران ورزشی سیتسیپاس

این مهم‌ترین افتخار دوران ورزشی سیتسیپاس پس از قهرمانی‌ او در مسابقات فینال تور جهانی ۲۰۱۹ محسوب می‌شود.

این بازیکن ۲۲ ساله که در طول مسابقات هیچ ستی را به حریفان واگذار نکرد، پس از قهرمانی گفت: «هفته‌ای باورنکردنی را در مونته‌کارلو سپری کردم. الان نمی‌توانم حسم را بیان کنم. به شدت احساساتی شده‌ام. هر دوی ما استحقاق حضور در فینال را داشتیم و خوب جنگیدیم و بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. این بهترین هفته زندگی من است… فصل خاک بهتر از این نمی‌توانست آغاز شود. بهترین‌ها برایم رقم خورد؛ کسب اولین عنوان مسترز و از آن ویژه‌تر قهرمانی در خانه‌ (محل اقامت) و زمین مورد علاقه‌ام.»

سیتسیپاس با این پیروزی به ششمین عنوان خود در مسابقات مختلف رسید و نخستین قهرمان یونانی رقابت‌های مسترز لقب گرفت.

نکته جالب اینکه یولیا سالنیکووا مادر سیتسیپاس هم سابقه قهرمانی در مسابقات مونته‌کارلو را دارد؛ وی ۴۰ سال قبل (۱۹۸۱) در بخش نوجوانان این مسابقات موفق شده بود جام این تورنمنت را بالای سر ببرد.

در مقابل، آندری روبلف نفر هشتم جهان که برای اولین بار حضور در فینال یک مسترز را تجربه می‌کرد، بعد از غلبه بر نادال در یک چهارم پایانی بسیار امیدوار بود تا با پیروزی برابر سیتسیپاس اولین مسترز خود را فتح کند که این اتفاق نیفتاد و او به راحتی مغلوب حریف یونانی شد. با این وجود عملکرد این تنیس‌باز ۲۳ ساله در ماه‌های اخیر فوق‌العاده بوده و او توانسته بیشترین امتیاز را در سال ۲۰۲۱ جمع آوری کند. روبلف در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌‌شود جای فدرر را در رتبه هفتم خواهد گرفت.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+