تنیس باکس – نواک جوکوویچ با شکست مقابل دن اونس بریتانیایی از صعود به ۱/۴ نهایی مسترز مونته کارلو باز ماند.

جوکوویچ ست نخست را ۴-۶ به نفر ۳۳ جهان واگذار کرد و در ست دوم نیز با وجود برتری ۳-۰ در نهایت ۷-۵ شکست خورد و اولین شکست خود در سال ۲۰۲۱ را متحمل شد.

تنیس‌باز صرب که پس از فتح اوپن استرالیا به علت مصدومیت در هیچ تورنمنتی شرکت نکرده بود، پس از این شکست گفت: «به اونس تبریک می‌گویم. مستحق برد بود. در لحظات کلیدی بهتر عمل کرد. صادقانه بگویم این یکی از بدترین بازی‌هایم طی چند سال اخیر بود. هیچ چیز مطابق میل من پیش نرفت.»

اونس که برای اولین بار با جوکوویچ بازی می‌کرد، در این مسابقه با تکیه بر ضربات اسلایس و بازی متنوع خود توانست بر مرد اول تنیس جهان غلبه کند و مهم‌ترین پیروزی دوران ورزشی‌اش را بدست بیاورد.

مرد شماره یک تنیس بریتانیا اولین بازیکنی است که در سال ۲۰۲۱ جوکوویچ را شکست می‌دهد. او که معمولا در زمین خاک عملکرد خوبی ندارد، این هفته در مونته کارلو فراتر از انتظار ظاهر شده و با غلبه بر جوکوویچ توانست برای اولین بار به یک‌چهارم نهایی یک مسترز صعود کند.

اضافه می‌شود اونس در مرحله یک‌چهارم پایانی به مصاف داوید گوفن بلژیکی می‌رود که امروز در دو ست متوالی از سد الکساندر زورف عبور کرد‌.

مسابقات هزار امتیازی مسترز مونته‌کارلو ۲۰۲۱ و حذف جوکوویچ

مسابقات تنیس مونته‌کارلو که قدمتی ۱۲۴ ساله دارد، در سال ۱۹۶۹ به یک تورنمنت آزاد یا «اوپن» تبدیل شد و بازیکنان حرفه‌ای اجازه یافتند در کنار بازیکنان آماتور در این مسابقات شرکت کنند. رقابت‌های مونته‌کارلو از سال ۲۰۰۹ به یک مسترز اختیاری تبدیل شد و حضور در آن بر خلاف سایر مسترز‌ها برای ۳۰ بازیکن برتر جهان اجباری نیست. رقابت‌های مسترز مونته‌کارلو اولین تورنمنت مهم از فصل خاک تنیس محسوب می‌شود. این رقابت‌ها در مجموعه تنیس «مونته‌کارلو کانتری کلاب» واقع در منطقه رکبرون کاپ مارتن در مجاورت شاهزاده‌نشین موناکو برگزار می‌شود. ورزشگاه مرکزی این رقابت‌ها ۱۰,۲۰۰ نفر گنجایش دارد.

منبع : tennisnet.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+