تنیس باکس – رافائل نادال با شکست مقابل آندری روبلف از صعود به نیمه‌نهایی رقابت‌های مسترز مونته کارلو باز ماند.

نفر هشتم جهان در این دیدار دست به کار بزرگی زد و قهرمان ۱۱ دوره رقابت‌ها را با حساب ۲ بر یک (۶-۲، ۴-۶ و ۶-۲) شکست داد تا به دومین نیمه‌نهایی متوالی خود در مسابقات مسترز برسد. او چند هفته پیش در مسترز مایمی نیز به این مرحله رسیده بود.

نادال در ست اول عملکرد ضعیفی داشت و ۱۳ خطا شامل ۵ خطای سرویس مرتکب شد تا روبلف این ست را در ۳۸ دقیقه به سود خود خاتمه دهد. در ست دوم نیز روبلف در همان گیم اول نادال را بریک کرد و در ادامه حتی ۴-۲ هم پیش افتاد، اما سلطان خاک با جنگندگی همیشگی‌اش به بازی برگشت و این ست را ۶-۴ از آن خود کرد. با پایان ست دوم انرژی نادال نیز انگار تمام شد و در ست سوم این روبلف بود که بدون ترس از نام بزرگ حریفش توانست قاطعانه ۶ بر ۲ به پیروزی برسد.

بازیکن روس بعد از این پیروزی ارزشمند گفت: «رافا الگوی من است.‌ بچه که بودم همیشه لباس‌های جدیدش را می‌خریدم‌ و سعی می‌کردم از او تقلید کنم. او یک اسطوره است.»

او هم‌چنین اضافه کرد: «نمی‌توانم تصور کنم بودن در جایگاه رافا چگونه است؛ این‌که بدانی بهترین بازیکن خاک هستی و هر بار باید این فشار را تحمل کنی. به نظرم بازی در این شرایط بسیار دشوار است. اینکه او می‌تواند این کار را بکند مرا شگفت‌زده می‌کند و برای همین است که او یک اسطوره است.»

پیروزی در برابر نادال

دومین پیروزی بزرگ روبلف به حساب می‌آید؛ او سال ۲۰۱۹ نیز توانسته بود راجر فدرر را در مسترز سینسیناتی شکست دهد.

از سوی دیگر، نادال که بعد از شکست در یک چهارم نهایی اوپن استرالیا، امید داشت فصل خاک را با اقتدار شروع کند پس از شکست برابر روبلف گفت: «وقتی مقابل بازیکن بسیار خوبی مثل روبلف خوب بازی نکنی، در نهایت شکست می‌خوری. امروز در ضربات سرویس مشکل داشتم. سرویس‌هایم فاجعه بود و همین در دیگر جنبه‌های بازی‌ام نیز تأثیر گذاشت و تمرکزم را از بین برد… فرصت یک شروع خوب در فصل خاک را از دست دادم. به بارسلونا خواهم رفت و به تمرین ادامه می‌دهم. بکهندهایم خوب نبود و نمی‌توانستم حریف را در زمین به حرکت در بیاورم. موارد جزئی دیگری هم هست که تفاوت زیادی ایجاد می‌کنند.»

اضافه می‌شود روبلف برای صعود به اولین فینال خود در مسابقات مسترز فردا در نیمه‌نهایی باید به مصاف کسپر رود نروژی برود.

منبع : tennisnet.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+