عموی رافائل نادال چهار سال بعد از قطع همکاری با برادرزاده‌اش قصد دارد مربیگری یک بازیکن دیگر را به عهده بگیرد.

تنیس باکس – به گزارش مارکا، تونی نادال عموی رافائل نادال به عنوان مربی فلیکس اوژه الیاسیم به رقابت‌های تنیس باز خواهد گشت.

تونی نادال که برای مدت‌ها مربی بردارزاده‌اش بود و نقش مهمی در موفقیت‌های او ایفا کرد، سال ۲۰۱۷ به همکاری با فوق ستاره اسپانیایی پایان داد.

او که در حال حاضر مدیریت آکادمی رافائل نادال را در مایورکا به عهده دارد، در توضیح قطع همکاری با برادرزاده‌اش گفته بود که از سفر کردن خسته شده و ترجیح می‌دهد دوران بازنشستگی خود را در آکادمی نادال صرف آموزش به بازیکنان جوان کند.

اما او حالا قرار است به رقابت‌های تنیس بازگردد و البته این بار نه به عنوان مربی رافا بلکه به عنوان مربی فلیکس اوژه الیاسیم کانادایی؛ تنیس‌باز جوانی که کارشناسان آینده روشنی را برای او پیش‌بینی می‌کنند‌.

عموی نادال مربی جدید الیاسیم

الیاسیم ۲۰ ساله که در حال حاضر رتبه ۲۲ جهان را در اختیار دارد چندی پیش به‌ مدت ۱۰ روز زیر نظر تونی در مایورکا تمرین کرد و حالا به نظر می‌رسد روش مربیگری او مورد توجه این تنیس‌باز کانادایی قرار گرفته است. گفته شده این دو فعلاً قرار است تا پایان فصل خاک با هم همکاری کنند و پس از آن در مورد ادامه کار با یکدیگر تصمیم خواهند گرفت.

تونی نادال درباره همکاری با الیاسیم گفت: «اولین باری که او را دیدم ۱۶ یا ۱۷ ساله بود. با خودم گفتم او می‌تواند به یکی از بهترین بازیکنان تبدیل شود… امیدوارم روزی نفر اول جهان شود. اما الان باید پیشرفت کند… وقتی پیشنهاد او را دریافت کردم، به او گفتم که ۱۰ روز به آکادمی بیاید تا ببینم می‌توانم به او کمک کنم یا نه… این‌که مربی‌گری یک بازیکن دیگر را بر عهده بگیرم در نظرم نبود.»

همکاری تونی و الیاسیم درحالی رسماً از مسابقات مونته کارلو آغاز می‌شود که این احتمال وجود دارد رافا و الیاسیم در همین مسابقات با هم روبرو شوند. تونی گفته در صورت رویارویی آنها با یکدیگر در باکس هیچ یک حضور نخواهد یافت‌.

منبع : atptour.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+