تنیس باکس – نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بلگراد در نبردی دشوار و نفس‌گیر مقابل اصلان کاراتسف نفر ۲۸ جهان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کاراتسف پدیده این فصل رقابت‌های تنیس در این مسابقه که ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه به طول انجامید، موفق شد حریف نامدارش را با نتایج ۷ بر ۵، ۴ بر ۶ و ۶ بر ۴ شکست دهد و بزرگترین پیروزی دوران ورزشی خود را کسب کند.

بازیکن روس که دو ماه پیش در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا مغلوب جوکوویچ شده بود، پس از پیروزی در مسابقه امشب گفت: «در استرالیا جوکوویچ مثل دیوار بود و همه ضربات را بر می‌گرداند، آن مسابقه نیمه‌نهایی گرند اسلم بود و فرق داشت. اما امروز به خودم گفتم که می‌توانم شکستش دهم و چیزی هم برای از دست دادن نداشتم بنابراین جنگیدم.»

کاراتسف در مسابقه امشب نمایش درخشانی داشت و در لحظات حساس و امتیازهای مهم بهتر از حریف نامدارش عمل کرد. جوکوویچ در این مسابقه ۲۸ فرصت برای بریک کردن داشت که کاراتسف ۲۳ بار مانع این کار شد. تنیس‌باز صرب فقط در ست سوم ۱۰ فرصت برای بریک کردن داشت که نتوانست از هیچکدام استفاده کند.

جوکوویچ پس از شکست مقابل کاراتسف

گفت: «از شیوه بازی‌ام راضی نیستم. اما خوشحالم که تا آخرین لحظه جنگیدم. اصلان در لحظات حساس فوق‌العاده و شجاعانه بازی کرد که مزدش را هم گرفت… این شکست‌ها آزاردهنده است. اما خوشحالم که پسرم از بازی لذت برد. فکر کنم این نخستین بار بود که یک مسابقه را کامل تماشا می‌کرد.»

تنیس‌باز صرب هم‌چنین در مورد حضور در مسابقات مادرید که از یک هفته دیگر برگزار می‌شود توضیح داد: «نمی‌دانم، راستش از برنامه‌‌ریزی دیگر خسته شده‌ام، گرند اسلم‌ها هم‌چنان برایم اولویت دارند.»

کاراتسف ۲۷ ساله که چندی پیش در مسابقات ۵۰۰ امتیازی دوبی به قهرمانی دست یافت، فردا در دومین فینال خود در مسابقات حرفه‌ای باید با برنده دیدار متئو برتینی و تارو دنیل دیدار کند.

منبع : tennisnet.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+