این روز ها شاهد برگزاری مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی روتردام هلند با عنوان ABN AMRO WORLD TENNIS TOURNAMENT بر روی زمین‌های هارد کورت Proflex مجموعه سرپوشیده Ahoy Rotterdam واقع در Rotterdam پایتخت کشور Netherlands خواهیم بود.


مبلغ جایزه نقدی این تورنمنت به میزان €۲,۰۱۳,۸۵۵ یورو است که سهم قهرمان از آن €۴۰۶,۸۴۰ یورو و ۵۰۰ امتیاز و نایب قهرمان €۲۰۴,۲۰۰ یورو و ۳۰۰ امتیاز است.

پیشینه‌ی این مسابقات که به عنوان تنها تورنمنت تنیس مردان در خاک کشور هلند، جزو مسابقات تور ATP محسوب می‌شود، ‌به دهه هفتاد میلادی باز می‌گردد.

از نخستین دوره تورنمنت در سال ۱۹۷۲ تا سال ۱۹۸۹ رقابت‌های تنیس روتردام جزو رده مسابقات Grand Prix tennis circuit طبقه‌بندی می‌شد.


در نخستین دوره‌ای که مسابقات روتردام پس از یک‌سال وقفه در ۱۹۷۴ برگزار شد، یک تنیس‎باز مشهور هلندی به نام Tom Okker در خاک کشورش قهرمان شد. اما علاقه‌مندان تنیس در هلند برای قهرمانی نمایندگان کشورشان تا سال ۱۹۹۵ به انتظار نشستند تا سرانجام Richard Krajicek (که اکنون پس از بازنشستگی از دنیای حرفه‌ای تنیس، مدیریت این تورنمنت را بر عهده گرفته) این مهم را دوباره محقق ساخت.

آرتور اَش تنیس‌باز فقید امریکایی ( طی سال‌های ۱۹۷۲، ۱۹۷۵ و ۱۹۷۶) و راجر فدرر (۲۰۱۲،۲۰۰۵ و ۲۰۱۸) با سه عنوان قهرمانی  رکورد بیشترین عناوین قهرمانی در بخش انفرادی این مسابقات تنیس را در اختیار دارند.

علاوه بر Arthur Ashe در تاریخچه مسابقات تنیس روتردام، می‌توان نام‌های بزرگی همچون Jimmy Connors, Björn Borg, Boris Becker و Stefan Edberg را مشاهده کرد که در سال‌های مختلف موفق به فتح این رقابت‌ها در کشور هلند شده‌اند.

پس از آن‌ها، ستارگان و دهه‌ها و سال‌های اخیر همچون Yevgeny Kafelnikov, Lleyton Hewitt و Andy Murray جام قهرمانی این تورنمنت را تصاحب کرده‌اند.

یکی از تفاوت‌های این مسابقات با دیگر تورنمنت‌های تنیس آن‌ست که به غیر از دو بخش دوبل و انفرادی آقایان، بخش تنیس با ویلچر نیز در دو بخش انفرادی و دوبل برگزار می‌شود. 

بازیکنان مطرح شرکت‌کننده در سال 2021 :

دنیل مدودف
استفانوس سیتسیپاس
الکساندر زورف
آندری روبلف
اندی ماری
استن واورینکا
روبرتو باتیستا آگوت
داوید گوفن
کی نیشیکوری
کارن خاچانوف

شبکه‌های پوشش‌دهنده مسابقات ۵۰۰ امتیازی روتردام ۲۰۲۱

Polsat Sport HD
Polsat Sport Extra HD
Polsat Sport News HD

منبع : atptour.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+