تنیس باکس – در تازه‌ترین رده‌بندی جهانی تنیس مردان که امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ منتشر شد دنیل مدودف روس با یک پله صعود جای رافائل نادال را در رتبه دوم گرفت.

این برای اولین بار از سال ۲۰۰۵ به این سو است که بازیکنی به غیر از فدرر، نادال، جوکوویچ و ماری موفق به اشغال یکی از دو رتبه نخست رده‌بندی جهانی می‌شود. بعد از لیتون هیوئیت استرالیایی در ژوئیه ۲۰۰۵ هیچ بازیکن دیگری نتوانسته بود در طول یک و نیم دهه اخیر به دو رتبه برتر جهان برسد.

دنیل مدودف، مرد شماره ۲ جدید تنیس جهان

تازه‌ترین رده‌بندی تنیس مردان، ۲۵ اسفند ۹۹

مدودف روز گذشته با پیروزی برابر پیر اوگ اربر فرانسوی فاتح رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی مارسی شد، اما صعود او به رتبه دوم حتی پیش از آغاز این مسابقات قطعی شده بود. او بعد از قهرمانی در‌ین باره گفت: «از قبل می‌دانستم که قرار است به رتبه دوم برسم، اما همیشه بهتر است که صعود در رنکینگ با اتفاقی مهم همراه شود، اینکه همزمان با صعود به رتبه دوم یک قهرمانی هم بدست آوردم اعتماد به نفس مرا بیشتر می‌کند.»

تنیس‌باز ۲۵ ساله روس که سال ۲۰۲۰ را با دو قهرمانی ارزشمند در مسابقات مسترز پاریس و مسابقات فینال تور جهانی به پایان رساند، در فصل جاری نیز تا اینجا عملکرد درخشانی داشته است و پس از قهرمانی با روسیه در مسابقات تیمی ATP Cup، به فینال آزاد استرالیا هم رسید و حالا با اولین قهرمانی انفرادی خود در سال ۲۰۲۱ توانست صعود به رتبه دوم جهان را جشن بگیرد.

منبع : atptour.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+