اتحادیه تنیس مردان اعلام کرد روش موقتی محاسبه رنکینگ تا ماه اوت (پس از مسابقات تورانتو) ادامه پیدا خواهد کرد.

تنیس باکس – از اواسط تابستان گذشته روش جدیدی برای محاسبه رنکینگ به کار گرفته شد تا بازیکنانی که به علت شیوع کرونا امکان مسافرت و حضور در مسابقات را ندارند بتوانند برای مدتی طولانی‌تر امتیازات خود را حفظ کنند.

حال اتحادیه تنیس مردان اعلام کرده این روش تا ماه اوت با تغییراتی ادامه پیدا خواهد کرد.

بر این اساس، برای مسابقات بازه زمانی ۴ مارس لغایت ۵ اوت که سال قبل برگزار نشدند، امتیازات سال ۲۰۱۹ به مدت ۵۲ هفته دیگر با ضریب ۵۰ درصد در رنکینگ محاسبه خواهد شد.

البته قانون “بهترین عملکرد” هم چنان اعمال خواهد شد، بدین معنی که از بین عملکرد سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱، هر کدام که بهتر باشد برای هر بازیکن در نظر گرفته خواهد شد.

بعنوان مثال یک بازیکن می‌تواند ۵۰ درصد امتیاز مسترز مادرید ۲۰۱۹ و یا ۱۰۰ درصد امتیاز مسترز مادرید ۲۰۲۱ را بسته به آنکه کدام بیشتر است در رنکینگ خود داشته باشد.‌

در مورد مسابقاتی که سال گذشته در تاریخ دیگری برگزار شدند یعنی مسابقات کیتسبول، هامبورگ، رم و رولان گاروس نیز همین روش استفاده خواهد شد،

با این تفاوت که عملکرد سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با هم مقایسه شده و امتیازات سال ۲۰۱۹ این چهار تورنمنت نیز در موعد مقرر از رنکینگ حذف خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای طی ماه‌های آتی رخ ندهد، رنکینگ تنیس از تاریخ ۱۵ اوت ۲۰۲۲ به حالت عادی خود بازگردد.

منبع : nytimes.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+