پیر پاگانینی می‌گوید عضلات فدرر در این یک سال به شدت تحلیل رفتند اما عشق به تنیس باعث شد او سختی تمرینات را به جان بخرد.

تنیس باکس – پیر پاگانینی که سال‌هاست به عنوان مربی بدنساز با راجر فدرر همکاری می‌کند اخیراً طی مصاحبه‌ای در مورد وضعیت جسمانی او صحبت کرد.

این مربی باسابقه سوئیسی با بیان اینکه فدرر این بار نسبت به دفعه قبل کار دشوارتری برای بازگشت به میادین در پیش دارد گفت: «تفاوت بزرگی که این دفعه با سال ۲۰۱۶ دارد این است که دفعه قبل بعد از وقفه ۶ ماهه‌ای که راجر داشت عضلات او در وضعیت خوبی بودند، اما این بار اوضاع فرق دارد و عضلات او بعد از این وقفه طولانی به شدت تحلیل رفتند. ضمن اینکه فاصله زیادی بین جراحی اول و دوم او وجود داشت. بنابراین او باید از صفر شروع می‌کرد.»

راجر فدرر

فدرر سال ۲۰۱۶ بعد از مسابقات ویمبلدون زانویش را عمل کرد و با اینکه برای اولین بار در دوران ورزشی‌اش ۶ ماه خانه‌نشین شد، در سال ۲۰۱۷ بازگشت موفقیت‌آمیزی به میادین داشت و قهرمانی‌های متعددی به دست آورد.

به همین خاطر وقتی فدرر اوایل سال ۲۰۲۰ مجدداً از ناحیه زانو مصدوم شد خیلی‌ها منتظر بودند تا او باز هم با قدرت به میادین بازگردد، اما جراحی اول این اسطوره سوئیسی ناموفق بود و او چند ماه بعد مجبور شد برای بار دوم زیر تیغ جراحی برود.

پاگانینی در مورد وضعیت زانوی فدرر توضیح داد: «سال‌ها بود که راجر از ناحیه زانو احساس ناراحتی می‌کرد. اما او با برنامه‌ریزی و تمرینات مخصوص اوضاع را در کنترل داشت.»

فدرر که اوت امسال ۴۰ ساله می‌شود، در حال حاضر مسن‌ترین بازیکن در میان ۱۰۰ نفر اول جهان به حساب می‌آید. او که از ژانویه سال ۲۰۲۰ و بعد از شکست مقابل جوکوویچ در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا، در هیچ مسابقه‌ای به میدان نرفته حالا قصد دارد بعد از یک سال غیبت، در مسابقات ۲۵۰ امتیازی دوحه که از ۱۸ اسفند آغاز می‌شود حضور پیدا کند.

پیر پاگانینی : او باید از صفر شروع می‌کرد

پاگانینی در رابطه با شانس موفقیت دوباره فدرر گفت: «هنوز برای پاسخ دادن به این سوال کمی زود است، حریفان او قوی هستند و تنیس روز به روز پیشرفت می‌کند. اما او می‌داند که این‌بار راهی طولانی در پیش دارد. اگر راجر را در حال تمرین ببینید متوجه نمی‌شوید که مصدوم بوده و همه چیز عادی به نظر می‌رسد، اما نباید فراموش کرد که بعد از این مراحل نوبت به تمرینات “پیش خستگی” (Pre-exhuastion) می‌رسد که تازه آنجا میزان آمادگی او مشخص می‌شود.»

او در مورد اینکه آیا فدرر در این مدت به بازنشستگی هم فکر کرده است یا خیر افزود: «تصور نمی‌کنم بازیکنی به بازنشستگی فکر نکند، اما وقتی تصمیم به جراحی گرفت مشخص بود که نمی‌خواهد خداحافظی کند، او راهی طولانی را برگزید و هدفش بازگشت به مسابقات بود، نه خداحافظی. راجر هم‌چنان به تنیس عشق می‌ورزد و این عشق است که او را جلو می‌برد.»

فدرر که ۲۰ قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد چندی پیش در مصاحبه‌ با یک نشریه سوییسی هدف اصلی خود در سال ۲۰۲۱ را حضور پرقدرت در مسابقات ویمبلدون و المپیک اعلام کرده بود.

منبع : perfect-tennis.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+