تنیس باکس – مسابقات اوپن استرالیا 2021 با قهرمانی نواک جوکوویچ در اوپن استرالیا ۲۰۲۱، پرونده ۱۰۹ـمین دوره این گرند اسلم بسته شد.

انفرادی مردان

مسابقات اوپن استرالیا 2021

در رده انفرادی مردان مسابقات اوپن استرالیا، نواک جوکوویچ مرد اول تنیس جهان با شکست دنیل مدودف روس برای نهمین بار به مقام قهرمانی اوپن استرالیا دست یافت. این سومین قهرمانی متوالی جوکوویچ در نخستین گرند اسلم سال و ۱۸ـمین گرند اسلم دوران حرفه‌ای او بود.

انفرادی زنان

مسابقات اوپن استرالیا 2021

در رده انفرادی زنان مسابقات اوپن استرالیا، نائومی اوساکای ژاپنی با پیروزی مقابل جنیفر بریدی آمریکایی برای دومین بار فاتح رقابت‌ها شد. اوساکا با قهرمانی در اوپن استرالیا به چهارمین گرند اسلم خود رسید.

دونفره مردان

مسابقات اوپن استرالیا 2021

در رده دونفره مردان اوپن استرالیا، ایوان دودیگ و فیلیپ پولاسک با غلبه بر جو سالزبری و رجیو رم به قهرمانی دست یافتند. این نخستین گرند اسلمی بود که دودیگ و پولاسک با یک‌دیگر کسب کردند.

دونفره زنان

در این رده تیم الیس مرتنس و آرینا سابالنکا موفق شد باربورا کریچیکووا و کاترینا سینیاکووا را در دو ست متوالی مغلوب کند و قهرمان شود. سابالنکا که در رده انفرادی رتبه هشتم را در اختیار دارد، پس از این قهرمانی اعلام کرد به‌جهت تمرکز بر مسابقات انفرادی تا آخر فصل در رقابت‌های دونفره شرکت نخواهد کرد.

دونفره مختلط

مسابقات اوپن استرالیا 2021

در رده دونفره مختلط مسابقات اوپن استرالیا، باربورا کریچیکووا و رجیو رم با پیروزی مقابل تیم استرالیایی سامانتا استوسر و متیو ابدن برای دومین بار طی سه سال گذشته جام قهرمانی را در ملبورن بالای سر بردند.

تنیس با ویلچر مردان

در تنیس با ویلچر مردان، ژواکیم جرارد تنیس‌باز ۳۲ ساله بلژیکی با پیروزی برابر الفی هیوئت به نخستین عنوان گرند اسلم خود رسید و انتقام فینال سال قبل در اوپن فرانسه را از دارنده ۴ گرند اسلم گرفت.

مسابقات رده جوانان که هر سال در کنار دیگر رده‌ها برگزار می‌شد، امسال به زمان دیگری موکول شده است که تاریخ آن هنوز مشخص نیست.

منبع : tennis.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+