در مقاله نقش هدف گذاری در موفقیت تنیسورها اشاره به نکاتی راجع به هدف گذاری شد و درباره راهکارهایی که به ما در هدف گذاری بهتر کمک میکند صحبت شد .

اما در این مقاله میخواهیم به انواع هدف تنیسورها بپردازیم. اینکه چه نوع هدف هایی میتوانند بچینند تا بهتر به مقصدشان برسند.

اهداف را میتوانیم از لحاظ زمانی و از لحاظ ماهیت بررسی کنیم

هدف از نظر زمانی :

 1. کوتاه‌مدت

2.  بلندمدت

شما از نظر زمانی میتوانید دو نوع هدف برای خود ترسیم کنید ، و برای رسیدن به آن تلاش کنید. شما نیاز به یک نگرش بلند مدت و یک نگرش کوتاه مدت نیاز دارید و برای رسیدن به آن ها باید برنامه ریزی کنید.

اهداف و نگرش های بلند مدت مسیر کلی شما را به شما نشان میدهد و جهت برای شما ترسیم میکند. برای رسیدن به آن باید از اهداف کوتاه مدتتان استفاده کنید تا  هم قدم به قدم جلو بروید و هم اینکه بعد از رسیدن به هر هدف کوتاه مدتتان انگیزه ای داشته باشید برای ادامه مسیر و خسته نشوید.پس هر دوی این اهداف برای شما لازم است و مکمل یکدیگرند.

انواع هدف چینی برای بهتر شدن در زمین تنیس

اگر بخواهیم در غالب یک بازیکن تنیس به این موارد اشاره کنیم :

رسیدن به رنک 1 تا 100 جهان یک هدف بلند مدت است و شرکت در مسابقات های کوچک تر مثل فیوچرز ها اهداف کوتاه مدت هستند.

هدف از نظر ماهیت :

1. عملکردی

2.  نتیجه‌ای

اهداف عملکردی و نتیجه ای هم شبیه اهداف زمانی مکمل یکدیگر هستند و برای رسیدن ما به قله موفقیت لازم هستند. اهداف عملکردی به اهدافی گفته میشود که بر روی عملکرد شما و افزایش سطح تکنیکی و تاکتیکی و فیزیکی و ذهنی شما تمرکز دارد و سعی میکند که سطح شما را در این موارد افزایش دهد. ما اهداف نتیجه ای بر روی برد و باخت شما تمرکز دارد.

اگر صرفا به دنبال عملکرد بهتر باشید و نتیجه نگیرید باعث نا امیدی شما میشود. پس یک بازیکن موفق هم به دنبال عملکرد بهتر است و هم به دنبال نتیجه بهتر و به هر دوی آنها باید توجه کند.

تحقیقات به ‌وضوح نشان می‌دهد که هدف ها عملکردی بر بهبود عملکرد مؤثرتر هستند و درنهایت احتمال اهداف نتیجه‌ای را بالا می‌برد و لازمه آن است. ممکن است شما بهترین تنیس زندگی‌تان را بازی کنید، ولی یک مسابقه رقابتی نزدیک را از دست بدهید. این بدان معنا نیست که پیروزی مهم نیست، زیرا اهداف نتیجه‌ای می‌تواند ایجاد انگیزه نماید، اما موفقیت باید فراسوی اهداف تعریف شود نه‌فقط برای برد رقیب.

منبع : tenniscamper.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+