رافائل نادال از حضور در مسابقات ۵۰۰ امتیازی آکوپولکو مکزیک انصراف داد‌.

نادال که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها است در مورد علت انصراف خود توضیح داد: «با توجه به مصدومیت کمرم، انجام سفری چنین طولانی ممکن نیست. عاشق آکاپولکو هستم و در چهار سال اخیر آنجا بازی کردم ولی امسال امکانش نیست.»

خبر انصراف بازیکن اسپانیایی در حالی امروز به صورت رسمی اعلام شد که چند روز پیش مدیر مسابقات آکوپولکو گفته بود به دلیل کاهش درآمدها امسال نمی‌توانند از نادال دعوت به عمل بیاورند.

رائول زوروتوزا گفت به علت کاهش شدید درآمد مسابقات در پی شیوع کرونا آن‌ها امسال مجبور شده‌اند تصمیمات سختی بگیرند که عدم دعوت از نادال یکی از آنها است.

بازیکنان بزرگ معمولاً برای شرکت در مسابقات ۲۵۰ امتیازی و ۵۰۰ امتیازی جدا از جایزه نقدی مبالغ هنگفتی تحت عنوان “حق حضور” دریافت می‌کنند. گفته می‌شود نادال برای شرکت در این مسابقات مبلغی بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون دلار دریافت می‌کند.

مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی مکزیک ( که اخیرا توسط شرکت های Telcel  و HSBC اسپانسری میشود) از سری مسابقات حرفه ای تنیس محسوب میشود که در سالن های سقف باز و زمین های سخت ، در اواخر ماه فوریه در شهر آکاپولکوی کشور مکزیک انجام میشود .

لازم به ذکر است این مسابقات تا سال ۲۰۱۳ روی زمین های رسی انجام میشد!

این مسابقات از سری مسابقات ۵۰۰ امتیازی تور تنیس حرفه ای مردان است که از سال ۱۹۹۳ انجام میشده و این مسابقات از سال ۲۰۰۱ به تور تنیس حرفه ای زنان اضافه شداین مسابقات از سسال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸ در مکزیکو سیتی مکزیک انجام میشده اما از این سال در شهر آکاپولکوی مکزیک ادامه فعالیت داد.

مسابقات آکاپولکو از تاریخ ۲۵ الی ۳۰ اسفند ماه برگزار می‌شود.

منبع : tennis.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+