تنیس باکس  – قرعه‌کشی گروه بندی دومین دوره رقابت‌های جام ATP انجام شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند.

مسابقات ATP Cup بنا بود همانند سال گذشته در ماه ژانویه با حضور ۲۴ تیم و در سه شهر بریزبن، پرث و سیدنی انجام شود اما همه‌گیری ویروس کرونا این رقابت‌ها را تحت تأثیر قرار داد. این تورنمنت امسال از یکم تا پنجم ماه فوریه (۱۳ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۹) در شهر ملبورن برگزار خواهد شد.

هر تیم می‌تواند متشکل از ۳ تا ۵ بازیکن باشد؛ در تیم‌های سه نفره حداقل دو بازیکن باید دارای رنکینگ انفرادی بوده و در تیم‌های ۵ نفره، حداقل ۳ بازیکن باید در رده‌بندی انفرادی حضور داشته باشد.

۲۴ تیم حاضر در این تورنمنت در قالب ۶ گروه ۴ تیمی با یک‌دیگر مسابقه خواهند داد. دیدارها شامل دو بازی انفرادی و یک بازی دونفره است.

هر تیم که بتواند در ۲ بازی از ۳ بازی به پیروزی دست یابد، برندۀ دیدار خواهد بود. بازی نخست بین بازیکن‌‌های دوم و بازی دوم بین بازیکن‌های اول هر تیم انجام می‌شود. بازی دونفره نیز صرف‌نظر از نتیجۀ دو مسابقۀ قبل برگزار خواهد شد.

در رقابت‌های این دوره ۱۲ تیم در قالب ۴ گروه ۳ تیمی با یک‌دیگر مسابقه خواهند داد و تیم‌های اول هر گروه به مرحله نیمه‌نهایی صعود خواهند کرد.

گروه ‌بندی مسابقات امسال به صورت زیر است:

گروه A: صربستان، آلمان، کانادا

گروه‌بندی مسابقات ATP Cup 2021

گروه B: اسپانیا، یونان، استرالیا

گروه‌بندی مسابقات ATP Cup 2021

گروه C: اتریش، ایتالیا، فرانسه

گروه‌بندی مسابقات ATP Cup 2021

گروه D: روسیه، آرژانتین، ژاپن

گروه‌بندی مسابقات ATP Cup 2021

در این دوره ۱۲ نفر از ۱۳ تنیس‌باز برتر جهان حضور دارند. هر تیم شامل ۴ بازیکن است و رقابت‌ بین دو تیم از ۲ بازی انفرادی و یک بازی دونفره تشکیل می‌شود.

ین رقابت‌ها برخلاف مسابقات دیویس کاپ، دارای امتیازات رنکینگ است و بازیکن بدون شکست در طول رقابت‌ها می‌تواند تا سقف ۷۵۰ امتیاز کسب نماید. بازیکن ردۀ دونفره نیز می‌تواند تا سقف ۲۵۰ امتیاز به دست آورد.

منبع : atptour.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+