تنیس باکس _ نادیا پودوروسکا Nadia Podoroska (متولد 10 فوریه 1997) یک تنیسور حرفه ای آرژانتین است. نادیا پودوروسکا یک عنوان دونفره در تور WTA و همچنین 14 عنوان یک نفره و هفت عنوان دونفره در مسابقات ITF کسب کرده است.

در 12 اکتبر سال 2020 ، او پس از صعود به نیمه نهایی مسابقات آزاد فرانسه به بهترین رتبه یک نفره شماره 48 جهان رسید. در 23 اکتبر 2017 ، او در رتبه 111 در رنکینگ دونفره WTA قرار گرفت.

بیوگرافی نادیا پودوروسکا

نادیا پودوروسکا در 10 فوریه 1997

نادیا پودوروسکا در 10 فوریه 1997 در روزاریو ، استان سانتافه ، آرژانتین متولد شد. وی در یک خانواده طبقه متوسط در فیشرتون بزرگ شد. محله ای که در اواخر دهه 1880 توسط کارگران راه آهن تأسیس شد. او یکی از سه فرزندی است که از پدر مارسلو و مادر ایرنه متولد شده است. نادیا نژاد اوکراینی دارد زیرا پدربزرگ و مادربزرگ او اوکراینی بودند. اما به هیچ وجه به این زبان صحبت نمی کند. پدرش از نظر حرفه ساعت ساز بود که طی سالها داروسازی شد و مادرش نیز داروساز است.

بیوگرافی نادیا پودوروسکا

نادیا پودوروسکا اولین فردی بود که در خانواده اش تنیس بازی کرد. ورزشی که از 5 سالگی در باشگاه ورزشی فیشرتون شروع به تمرین کرد. او در دوران کودکی بازی های تنیس بازان مرد آرژانتینی ، به ویژه گیلرمو کاناس را دنبال می کرد. اگرچه تعداد نمایندگان زن ملی به این دلیل نبود که به ندرت از تلویزیون پخش می شدند. در میان تنیس بازان زن ، خواهران ونوس و سرنا ویلیامز را تحسین می کرد.

در اکتبر سال 2020 ، نادیا پودوروسکا اولین صعود کننده به نیمه نهایی مسابقات آزاد فرانسه بود که در مرحله یک چهارم نهایی در رولان گاروس ، الینا سویتولینا را شکست داد. پودوروسکا به دلیل کسب رتبه بندی و عملکرد خوب خود در طول فصل ، به عنوان تازه وارد سال WTA انتخاب شد.

برای منبع این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید .

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+