پرو استف ۹۷ _ امروز میخوایم راجع به راکتی صحبت کنیم که خود راجر فدرر 18 ماه در طراحی آن نقش داشته است

راکت پرو استاف
راکت پرو استاف

راجر فدرر راجع به راکت پرو استاف گفته است که : “سهم داشتن در روند طراحی با هر برندی هیجان‌انگیز است؛ با ویلسون خاص‌تر است، چراکه من تمام عمرم با راکت‌های ویلسون بازی کرده‌ام. یادم می‌آید وقتی در کودکی به فروشگاه‌های تنیس می‌رفتم، راکت‌های ویلسون را به پدرم نشان می‌دادم و امیدوار بودم یکی از آن‌ها را برایم بخرد. و حالا توانسته‌ام به طراحی راکتم کمک کنم تا شبیه من باشد و حس مرا داشته باشد. این راکت واقعا خاص است و امیدوارم برای هر کسی که آن‌را در دست می‌گیرد، الهام‌بخش باشد.”

اما چه تغییراتی در راکت پرو استاف آر اف ۹۷ ایجاد شده است ؟

مهمترین تفاوت این سری از راکت ها با راکت های قبلی در طرح مینیمالیستی و رنگ‌آمیزی یکنواخت آن است.

راکت پرو استاف
راکت پرو استاف

بیشترین بخش های آن در راکت 97 Pro Staff فریم به رنگ سیاه مات است و در دو طرف فریم بخش‌هایی به رنگ مشکی براق به چشم میخورند تا ترکیب این دو رنگ طرحی منحصربه‌فرد را بوجود بیاورند. طرحی که شبیه کت و شلوار های تاکسیدو است که مردان در مهمانی های شبانه و مجلل از آن استفاده میکنند.

این سری از راکت ها لوگوی “Pro Staff” را در قسمت بیرونی گلوگاه قرار داده و داخل گلوگاه نیز تصویر فدرر در کنار امضای او قرار داده شده است و قسمت انتهایی راکت به رنگ قرمز هست که زیبایی این راکت رو دو چندان کرده است .  شرکت ویلسون برای تولید این سری از راکت ها تجهیزات جدیدی به خط تولیدش اضافه کرده است .

راکت پرو استاف
راکت پرو استاف

قابل ذکر است که طراحی راکت های ویلسون از سال 2017 به بعد از طراحی های ساده و شیکی که در جهان مورد استقبال هستند الهام گرفته است ، همچون ماشین ، موبایل ، پوشاک و …

خواص راکت های پرو استاف

این سری از 97 Pro Staff همانند سری های قبلی آن جزو راکت های “سر سبک” محسوب میشود و جنس آن هم از نوع گرافیت در هم تنیده است تا خاصیت ارتجاعی آن باعث ‌شود فریم راکت هنگام تماس با توپ انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

فرقی که در این بخش دیده میشود صفحه بزرگتر و فریم ضخیم برای “sweet spot” و قدرت بیشتر است .

نکته ی جذابی که در این راکت ها دیده می شود تولید 2 مدل سبک آن یعنی “LS” و “ULS” است که برای بازیکنان جوان و نوجوان در نظر گرفته شده است .

راکت پرو استاف
راکت پرو استاف

هدف فدرر و شرکت ویلسون از این طراحی علاقه آن ها به سنین پایه بوده تا به آنها هم حس حرفه ای بودن بدهد و انگیزه ای دهد برای جنگیدن در مسیر ورزشی شان.

راجر همچنین در این باره گفته که : “به عنوان کسی که آینده این ورزش برایش خیلی اهمیت دارد، ما این مدل جدید پرو استف را طراحی کردیم تا برای همه نوع سلیقه‌ای جذاب باشد. دو مدل سبک‌تر طوری طراحی شده‌اند که کاملا برای بچه‌ها قابل استفاده باشند، این‌ها بازیکنانی خواهند بود که قرار است برای سال‌های سال بازی‌هایشان را تماشا کنم؛ دوست دارم حس کنند که این راکت همانطور که مناسب بازیکنان بزرگسال است، کاملا بدرد آن‌ها نیز می‌خورد.”

مشخصات مدل جدید راکت پرو استف ۹۷ اتوگرف

اندازه صفحه راکت۹۷ اینچ مربع
طول۲۷ اینچ/۶۸.۵۸ سانتی‌متر
وزن با زه۳۵۷.۲ گرم
بالانس۹ پوینت به سمت سر راکت
وزن سوئینگ۳۳۵
سختی۶۸
میزان قدرتکم
الگوی زه۱۶ اصلی/۱۹ فرعی
تنشن زه‌کشی۵۰-۶۰ پوند
راکت پرو استاف

منبع : tennis-warehouse.com/Reviews

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+