مسابقات گرند اسلم های تنیس Grand Slams که بزرگ ترین ها نیز نامیده میشوند در واقع متشکل از چهار تورنومنت اصلی و مهم تنیس هستند که عبارتند از:

مسابقات آزاد استرالیا ، مسابقات تنیس آزاد فرانسه (رولان گاروس ) ،گرند اسلم ویمبلدون و مسابقات آزاد ایالات متحده ؛ تنیسور های مطرح جهان دراین مسابقات به رقابت با یکدیگر می پردازند.

گرند اسلم ها تاثیر زیادی در جا به جایی رنک دارند.عمده ی آنها دارای جوایزی با ارزش مادی بسیار بالا ، تماشاچی زیاد و پشتیبانی رسانه ای بالا هستند.

دوره مسابقاتی که با نام گرند اسلم شناخته میشوند با مسابقات اوپن استرالیا در اواسط ماه ژانویه (اوایل بهمن ماه) آغاز و با مسابقات آزاد ایالات متحده که در اوخر ماه آگوست و اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور ماه) به پایان می رسد.

گرند اسلم های تنیس

مسابقات گرند اسلم تنیس ویمبلدون

مسابقات گرند اسلم های تنیس Grand Slams

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد استرالیا

مسابقات گرند اسلم های تنیس Grand Slams

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا

مسابقات گرند اسلم های تنیس Grand Slams

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه

مسابقات گرند اسلم های تنیس Grand Slams

تمام مسابقات گرند اسلم های تنیس Grand Slams در طی دوره زمانی دو هفته ای برگزار می شوند.

گرند اسلم های استرالیا و ایالات متحده در کورت هایی از جنس کفپوش ،گرند اسلم فرانسه در کورت رسی و گرند اسلم ویمبلدون در کورت های چمنی برگزار می شوند .

در بین گرند اسلم ها ،گرند اسلم ویمبلدون قدیمی ترین آنهاست و اولین دوره برگذاری آن به سال ۱۸۷۷ برمیگردد. پس از این گرند اسلم گرند اسلم آمریکا دارای سن بیشتر نسبت به بقیه است. اولین دوره ی آن در سال ۱۸۸۱ برگزار شد. پس از این ها دو گرند اسلم فرانسه و استرالیا که به ترتیب اولین ادوار برگزاری آنها به سال های ۱۸۹۱ و ۱۹۰۵ بازمیگردد به وجود آمده اند.

رها کردن گرند اسلم ها به خصوص گرند اسلم استرالیا به خاطر دوری مکان ، وقت برگزاری نامناسب بود. همچنین جایزه ی مالی کم تا سال ۱۹۸۲ امری غیر عادی نبود.

گرند اسلم ها برای برنده های ۵ رشته اصلی خود جوایز بسیار بالایی دارد. این رشته ها عبارتند از : تک نفره مردان و زنان ،دوبل مردان و زنان و دوبل مختلط مردان و زنان است.

ریشه کلمه گرند اسلم از قانونی در یک بازی کارتی خانوادگی و نام زمینی در بازی گلف آمده است.

برای منبع این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+