تنیس باکس – تنیس آزاد آمریکا با نام سابق قهرمانی تنیس آزاد ایالات متحده، نام یک تورنمنت تنیس و مدل جدیدی از قدیمی‌ترین رقابت تنیس در جهان به همراه قهرمانی ملی آمریکا (برای انفرادی مردان) است که نخستین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی برگزار شد. از سال ۱۹۸۷، چهارمین و آخرین رقابت گرنداسلم (جایزه بزرگ)سال در تقویم میلادی است.این رقابت هرساله در اوت و سپتامبر در مدت‌زمان دوهفته‌ای برگزار می‌شود .

تفاوت مهم رقابت‌های آزاد آمریکا در ست آخر مسابقه است. سه گرنداسلم دیگر، ست پنجم برای مردان و ست سوم برای زنان تا زمانی که یک ورزشکار با اختلاف دو گیم برنده شود ادامه می‌یابد اما در آزاد آمریکا، مانند سایر ست‌ها، رقابت با تای-بریک (Tie-Break) پایان می‌پذیرد. این مسابقات در قسمت مردان نخستین بار در سال ۱۸۸۱ (میلادی) و برای زنان در سال۱۸۸۷ (میلادی) آغاز گشته است.

تاریخچه

تنیس آزاد آمریکا از سال ۱۸۸۱ تا سال ۱۹۷۴ روی زمین چمن برگزار می شد. اولین قهرمان این مسابقات ریچارد سیرز است که برای هفت دوره متوالی در بخش مردان به قهرمانی رسید.  این مسابقات در طول حیات خود مخصوصا در سال های نخست شاهد حواشی زیادی بوده است اما از سال ۱۹۲۴ این مسابقات رنگ و بویی حرفه ای گرفت.ورژن قدیمی یو اس اوپن که این تورنمنت از آن سرچشمه گرفته است یو اس نشیونال چمپیون نام داشت و در ابتدا تنها مختص به مردان بو اما از سال ۱۸۸۷ مساباقت زنان نیز راه افتاد. در سال ۱۹۶۸ این مسابقات به فضای باز برده شد و مسابقات کاملا حرفه ای شد. در آن سال ۹۶ مرد و ۶۳ زن در مسابقات شرکت کردند و جایزه در مجموع ۱۰۰ هزار دلار بود.در سال ۱۹۷۳ یو اس اوپن به اولین گرند اسلمی تبدیل شد که به زنان و مردان در بخش انفرادی جوایزی یکسان می داد. در سال ۱۹۷۴ مسابقات به ورزشگاه دیگری برده شد و مسابقات به مدت ۴ سال روی زمین خاک رس برگزار شد.از سال ۱۹۷۸ نیز مسابقات به هارد کورت منتقل شده است.

زمین ها

در تنیس آزاد آمریکا ورزشگاه اصلی به نام آرتور اَش استادیوم است و۲۳۷۷۱ نفر ظرفیت دارد. این ورزشگاه در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده است. سقف متحرک این ورزشگاه نیز آماده است در مسابقات از آن استفاده خواهد شد. دیگر ورزشگاه بزرگ این تورنمنت نیو آرسمترانگ است. که در سال ۱۹۷۸ افتتاح شده است تا سال ۱۹۹۶ ورزشگاه اصلی این مسابقات بوده است. دیگر ورزشگاه بزرگ این تورنمنت نیز ۶ هزار نفر ظرفیت دارد که اولد گرنداستند نام دارد. یک زمین دیگر به نام گرن استند هم به تازگی ساخته شده است. غیر از ۴ ورزشگاه بزرگ. ۱۷ کورت دیگر برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته شده است. سقف ورزشگاه اصلی تنها در صورت بدی آب و هوا بسته خواهد شد.

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا US OPEN
August 28, 2018 – General view of Arthur Ashe Stadium at night during the 2018 US Open.

برای منبع این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید .

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+