راجر فدرر دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم از حضور در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۱ انصراف داد.

تنیس باکس – تونی گادسیک مدیر برنامه‌های فدرر طی بیانیه‌ای به خبرگزاری آسوشیتد پرس درباره کناره‌گیری راجر فدرر توضیح داد: «راجر تصمیم گرفته که در این مسابقات شرکت نکند. طی چند ماه گذشته پیشرفت خوبی در سلامتی و وضعیت زانویش حاصل شده است. اما بعد از مشاوره با تیم خود، او نتیجه گرفت که بهترین تصمیم برایش در طولانی مدت این است که بعد از رقابت‌های آزاد استرالیا به مسابقات تنیس بازگردد.»

این برای نخستین بار در ۲۱ سال گذشته است که استاد سوئیسی در این مسابقات شرکت نمی‌کند. تنیس‌باز اهل بازل که سابقه ۶ قهرمانی در نخستین گرند اسلم سال را دارد، از سال ۲۰۰۰ به این سو هیچ‌گاه این رقابت‌ها را از دست نداده بود.

مسابقات Australian Open

این از سال ۱۹۰۵ برپا شده و بیش از یکصد سال قدمت دارد. این مسابقات تا پیش از پیدایش مجموعه مسابقات تنیس معروف به اپن، با نام قهرمانی استرالیا شناخته می‌شد. از سال ۱۹۶۸ این مسابقات با نام اُپن استرالیا ادامه یافت. تا سال ۲۰۰۷ در مجموع ۹۵ دوره از این مسابقات برپا شده‌است. در برخی سالها به دلیل وقوع جنگهای جهانی، این مسابقات برگزار نشده‌است.

این مسابقات که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس در دنیاست که بر روی هم با نام گرنداسلم شناخته می‌شوند. این از پربیننده‌ترین مسابقات تنیس در جهان است. یکصدمین دورهٔ این مسابقات، در ژانویهٔ ۲۰۰۹ برگزار شد.

مسابقات تنیس آزاد استرالیا که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس در دنیاست که بر روی هم با نام گرنداسلم شناخته می‌شوند. مسابقات تنیس آزاد استرالیا از پربیننده‌ترین مسابقات تنیس در جهان است. یکصدمین دورهٔ این مسابقات، در ژانویهٔ ۲۰۰۹ برگزار شد.

همانند سه مجموعه مسابقات دیگر گرند اسلم، مسابقات تنیس آزاد استرالیا در پنج رشته برگزار می‌شود:

  • انفرادی مردان
  • انفرادی زنان
  • دونفره مردان
  • دونفره زنان
  • دونفره مختلط (زن و مرد)

منبع : theguardian.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+