تنیس باکس – ماریا شاراپووا با انتشار پستی در اینستاگرام از نامزدی خود با الکساندر گیلکس تاجر بریتانیایی و موسس حراجی آنلاین «پدل‌اِیت» و از دوستان نزدیک شاهزاده هری، نوه ملکه انگلستان است، منتشر کرد.

ستاره روس نوشت: «از همان روز اول که همدیگر را دیدیم بله را گفتم. این راز کوچک ما بود. اینطور نیست الکساندر؟»

دوستی شاراپووا و گیلکس نخستین بار در سال ۲۰۱۸ رسانه‌ای شد.

شاراپووا پیش از آشنایی با گیلکس، با افراد دیگری از جمله گریگور دیمیتروف تنیس‌باز بلغار دوست بود اما هیچ‌یک از روابط او دوامی نداشت.

بیوگرافی

ماریا شاراپووا (به روسی: Мария Юрьевна Шарапова) (زاده ۱۹ آوریل ۱۹۸۷) تنیس‌باز سرشناس روس و دارنده ۵ عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم تنیس جهان است. که در سال ۲۰۲۰ از دنیای تنیس خداحافظی کرد. او در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۲ رتبه اول بین تنیس‌بازان زن دنیا را کسب کرد. او در سال ۲۰۰۸ با کنار زدن رقبایی مانند ژوستین آنه و آنا ایوانوویچ قهرمان اولین گرند اسلم سال یعنی مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد.

او جزء ده تنیس‌باز زن جهان است که توانسته هر ۴ مسابقات تنیس ویمبلدون ۲۰۰۴، آزاد آمریکا ۲۰۰۶، آزاد استرالیا ۲۰۰۸ و آزاد فرانسه ۲۰۱۴ را فتح کند. همچنین او برای نخستین‌بار در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ شرکت کرد و برنده مدال نقره شد. او در ۸ فینال گرند اسلم حضور داشته که در ۴ رقابت بازنده شده‌است. وی جزء ۳۰ تنیس‌باز برتر جهان در طول تاریخ است.

شاراپووا نخستین زنی روسی است که در صدر جدول رتبه‌بندی انجمن تنیس زنان جهان قرار گرفت. در ۵۲ هفته رقابت‌های مختلف، او در بین شرکت‌کنندگان، بهترین نتیجه را کسب کرد. گفتنی است که ماریا پانزدهمین نفری است که موفق به تصاحب این عنوان در طول تاریخ ۳۰ساله حیات این انجمن شده‌است. شاراپووا بیشترین دستمزد را در بین زنان ورزشکار دریافت کرده‌است. با آن‌که در آمریکا زندگی می‌کند اما ملیت روسی خود را حفظ کرده‌است.

منبع : tennisworldusa.org

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+