نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان راجر فدرر را به سوءاستفاده از جایگاهش در شورای بازیکنان متهم کرد.

تنیس باکس – درک هوردورف بتازگی در مصاحبه‌ای مدعی شد راجر فدرر برای جلوگیری از سقوط در جدول رده‌بندی از نفوذ و قدرت خود در شورای بازیکنان استفاده کرده است.

با شیوع ویروس کرونا در جهان، رقابت‌های تنیس به مدت ۵ ماه تعطیل شد. تا ماه اوت که مسابقات مجدداً از سرگرفته شد، اتحادیه تنیس مردان “ATP” جدول رده‌بندی جهانی را به حالت فریز درآورد. بعلاوه، نحوه محاسبه رنکینگ بصورت موقتی تغییر کرد تا بازیکنان در صورت عدم شرکت در مسابقات متضرر نشوند.

راجر فدرر سوئیسی هم جزو بازیکنانی بود که سود زیادی از قانون جدید برد. چراکه او با شرکت در تنها یک تورنمنت، فصل را در جایگاه پنجم جدول رده‌بندی به پایان رساند. لازم به ذکر است اگر محاسبات رنکینگ طبق روال سابق انجام می‌شد فدرر اکنون در رده ۲۹ـم قرار داشت.

حال نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان در اظهار نظری جنجالی مدعی شده است که فدرر نقش اصلی را در اعمال این قانون ایفا کرده است. این مقام تنیس آلمان در این مصاحبه‌ مدرکی برای اظهارات خود ارائه نکرد. او درهمین‌باره توضیح داد: «راجر فدرر در سیستم رنکینگ تغییر ایجاد کرد تا از خودش محافظت کند. این کار غیرمسئولانه و نادرست است.» همچنین در ادامه افزود: «به نظر من او از جایگاهش در شورای بازیکنان سوءاستفاده می‌کند. باید گفت که اگر محاسبات رنکینگ تغییر نمی‌کرد، فدرر در پایان سال در جمع ۵۰ نفر برتر هم قرار نمی‌گرفت.»

برای منبع این خبر می تونید اینجا کلیک کنید

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+