تنیس باکس – راجر فدرر در مراسم بهترین‌های ورزش سوئیس بعنوان بهترین ورزشکار مرد این کشور انتخاب شد. او این عنوان را با اختلاف فاحش نسبت به دو هموطن دیگرش به دست آورد. یعنی داریو کولونیا (اسکی صحرانوردی) و پیرمین زوربیگن (اسکی آلپاین).

سخنرانی فدرر

او در سخنرانی خود پس از دریافت این جایزه راجع به بازنشستگی هم صحبت کرد. که موجی از نگرانی را در دنیای تنیس میان هواداران او به راه انداخت. فدرر که سال پیش از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و از میادین به دور بود در میان هواداران گفت :«روند بهبودی‌ام بعد از عمل دوم، بدون مشکل پیش رفته. در ۶ ماه گذشته همه‌ چیز خوب بوده، حالا باید ببینیم در یکی دو ماه آینده چه پیش می‌آید. اخیراً تمرینات بدنسازی زیادی انجام داده‌ام و حالا باید دید که تنیس چطور پیش می‌رود. دوست داشتم بیشتر از این‌ها آماده باشم اما در عین حال از وضعیت کنونی راضی هستم. من با برنامه‌ جلو رفتم و تصمیم گرفتم که هر چقدر نیاز است صبر کنم. هنوز ۱۰۰ درصد آماده نیستم.امیدوارم سال ۲۰۲۱ به میادین برگردم؛ خواهیم دید. اما ‌اگر این اتفاق نیافتد و همین جا پایان راه من باشد، فوق‌العاده است.که‌ دوران ورزشی‌ام را با این جایزه به پایان می‌رسانم.»

راجر فدرر سال ۲۰۲۰ تنها در مسابقات آزاد استرالیا شرکت کرد و پس از آن به علت مصدومیت از ناحیه زانو از میادین به دور بود. او در این مدت دو عمل جراحی نیز انجام داد و در حال حاضر برای بازگشت به میادین تلاش می‌کند.

اگرچه فدرر پیش‌تر نسبت به حضور در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۱ ابراز امیدواری کرده بود، اما روز گذشته در حاشیه مراسم بهترین‌های ورزش سوئیس گفت که هنوز به آمادگی کامل نرسیده است: «امیدوار بودم که در ماه اکتبر به آمادگی کامل برسم، اما هنوز آماده نیستم و تا آزاد استرالیا هم زمان زیادی باقی نمانده.»

منبع : tennisworldusa.org

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+