جوکوویچ یک قدم دیگر به رکورد ۳۱۰ هفته صدرنشینی راجر فدرر نزدیک‌ شد.

نواک جوکوویچ امروز تعداد هفته‌ های صدرنشینی خود را به عدد ۳۰۰ رساند. تا بعد از فدرر به دومین بازیکنی در تاریخ تنیس تبدیل شود که از مرز ۳۰۰ هفته عبور می‌کند.

راجر فدرر با ۳۱۰ هفته رکوردار صدرنشینی در تنیس مردان است.

جوکوویچ که سال ۲۰۱۱ برای اولین بار به رتبه یک جهان رسید، حالا تنها ۱۰ هفته با رکورد راجر فدرر فاصله دارد و در صورت تداوم صدرنشینی، در تاریخ ۸ مارس ۲۰۲۱ از رقیب سوئیسی‌ عبور خواهد کرد.

تنیس‌باز صرب پیش‌تر در این باره گفته بود: «شکستن رکورد بیشترین قهرمانی در گرند اسلم‌ها و رکورد‌ هفته‌های صدرنشینی فدرر دو هدف اصلی من هستند. در حال حاضر در موقعیت خوبی قرار دارم. امیدوارم که سالم بمانم و بتوانم هم‌چنان خوب بازی کنم.»

جوکوویچ در حال حاضر ۲۱۸۰ امتیاز با نفر دوم جدول یعنی رافائل نادال فاصله دارد و با توجه به مسابقات پیش رو می‌توان گفت که از شانس بسیار خوبی برای رسیدن به رکورد فدرر برخوردار است‌‌.

نواک جوکوویچ زادهٔ ۲۲ مه ۱۹۸۷ در بلگراد، صربستان (یوگوسلاوی وقت)، یک تنیس‌باز حرفه‌ای صرب است.او موفق شده است ۲ سال متوالی بازیکن شماره یک دنیا لقب بگیرد.

نواک جوکوویچ جوان ترین کسی که به همه ی نیمه نهایی ۴ گرنداسلم رسیده است. تنها فردی است که که موفق به کسب ۳ عنوان متوالی جام آزاد استرالیا شده است. در طولانی ترین فینال یک گرند اسلم(۵ساعت و ۵۳ دقیقه) بازی کرده است.

از دیگر رکوردهای نواک جوکوویچ میتوان به ۳۱ برد متوالی در مسابقات مسترز،رسیدن به فینال همه ی مسابقات مسترز و قهرمانی ۷ عنوان مسترز اشاره کرد.همچنین وی موفق به قهرمانی در ۶ گرنداسلم شده است.

منبع : atptour.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+