تنیس باکس – سوفیا کنین تنیسور جوان کشور آمریکا به عنوان بهترین تنیس‌باز زن جهان در سال ۲۰۲۰ شناخته شد. این تنیسور جوان در ژانویه سال جاری توانست مقام قهرمانی در رقابت‌های اوپن استرالیا را به دست آورد. و بعد از آن در ماه اکتبر نیز در گرند اسلم فرانسه به مقام نائب قهرمانی رسید تا دو جام معتبر را که اولین قهرمانی‌های او در گرنداسلم‌ها به‌شمار می‌روند، را بتواند در یک سال ورزشی از آن خود کند. رکوردی که در سن و سال و موقعیت او، مناسب محسوب می‌شود.

بد نیست بدانید که انتخاب سوفیا کنین براساس نظرسنجی رسانه‌های بین‌المللی صورت گرفته است. این بازیکن ۲۲ ساله اهل فلوریدا آمریکا، در سه گرند اسلمی که در سال ۲۰۲۰ برگزار شد (رقابت‌های ویمبلدون به دلیل شیوع کرونا لغو شد)، رکورد ۱۶ برد و ۲ شکست را ثبت کرد. در نهایت نیز به رتبه چهارم در رنکینگ جهانی تنیس زنان رسید. و هیچ وقت هم نتوانسته بود از دور چهارم رقابت‌ها بالاتر برود. اما خیلی زود نشان داد پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته و در همان اولین گرنداسلم سال توانست‌ اش بارتی نفر اول تنیس زنان جهان را در نیمه‌نهایی استرالیا و سپس گاربین موگوروزا را در فینال شکست دهد. با قهرمانی در ملبورن پارک، شگفتی‌ساز شود و بدین ترتیب اسم و رسمی را در بین برترین تنیسورهای زن جهان پیدا کند.

بیوگرافی سوفیا کنین

مسیر سوفیا کنین در پیشرفت

به دلیل همین موفقیت‌ها و درخشش بی نظیر سوفیا کنین در سال ۲۰۲۰، او توانست به این مقام بزرگ دست پیدا کند. این تنیسور آمریکایی به جوان‌ترین قهرمان رقابت‌های استرالیا از سال ۲۰۰۸، زمانی که ماریا شاراپووا در ۲۰ سالگی این عنوان را به دست ‌آورد، تبدیل شد. همچنین آن قهرمانی باعث شد کنین به جمع ۱۰ نفر برتر رده‌بندی تنیس جهان برسد. و تبدیل به جوان‌ترین ستاره آمریکایی از سال ۲۰۰۲ شد که در جمع برترین‌های تنیس قرار می‌گیرد. این اتفاق در سال ۲۰۰۲ برای سرنا ویلیامز رخ داده بود.

از دیگر نتایج سوفیا کنین در مسابقات سال ۲۰۲۰ می‌توان به موارد دیگری اشاره کرد. پس از نتایجی که در بالا به آنها اشاره شد، وی در گرنداسلم آمریکا به مرحله چهارم رسید. در اوپن فرانسه نیز به فینال رفت و در بازی فینال مغلوب سوئیاتک شد. سوئیاتک ستاره ۱۹ ساله لهستانی پیش از آن حتی در تورهای مسترز تنیس نیز قهرمان نشده بود. اما در دو هفته طوفانی در رولان گروس، بدون اینکه حتی یک ست ببازد عنوان قهرمانی را کسب کرد.

بیوگرافی سوفیا کنین

اطلاعات کلی

نام کامل : Sofia Anna Kenin

تاریخ و محل تولد : 14 نوامبر 1998 شهر مسکو در روسیه

محل سکونت : ایالت فلوریدا در کشور آمریکا

وب سایت شخصی : sonyakenin.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+