تنیس باکس – اتحادیه تنیس زنان برندگان جوایز سالانه خود را اعلام کرد.

بازیکن سال؛ سوفیا کنین

تنیس‌ باز آمریکایی امسال در مسابقات آزاد استرالیا با شکست گاربینیه موگوروسا نخستین عنوان گرند اسلم خود را کسب کرد. و در رقابت‌های رولان گاروس نیز به مقام نایب‌قهرمانی دست یافت. در بخش تنیس زنان.

ستاره نوظهور؛ نادیا پودورسکا

بازیکن ۲۳ آرژانتینی در شروع سال در رتبه ۲۵۵ قرار داشت. او اما در مسابقات آزاد فرانسه نمایش خوبی داشت و برای اولین بار به جمع ۴ نفر این مسابقات راه یافت. عملکرد خوب پودورسکا باعث شد او صعود خوبی در جدول رده‌بندی داشته باشد و سال ۲۰۲۰ را در رتبه ۴۸ به پایان رساند.

تیم دونفره سال؛ کریستینا ملادنوویچ و تیمه‌آ بابوش

بابوش و ملادنووییچ امسال در دو گرند اسلم آزاد استرالیا و رولان گاروس به عنوان قهرمانی رسیدند.

بیشترین پیشرفت؛ ایگا اشویانتک

اشویانتک ۱۹ ساله در رولان گاروس امسال با خلق چند شگفتی به فینال رسید و با شکست سوفیا کنین نخستین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد. او به نخستین بازیکن لهستانی – چه مرد و چه زن – تبدیل شد که در این رقابت‌های چهارگانه قهرمان می‌شود.

جایزه اخلاق کارن کرانتسک؛ ماری بوزکووا

این جایزه که با رأی مستقیم بازیکنان انتخاب می‌شود، برای نخستین بار به تنیس‌باز ۲۲ ساله اهل چک رسید.

بهترین مربی سال؛ پیوتر شیرزپوتوٌوسکی

شیرزپوتوٌوسکی، مربی ایگا اشویانتک جایزه بهترین مربی سال را به خود اختصاص داد. این مربی لهستانی که از سال ۲۰۱۶ با اشویانتک همکاری می‌کند، نقش مهمی در موفقیت‌های او داشته که اوج آن قهرمانی در مسابقات رولان گاروس به حساب می‌آید.

موفق‌ترین بازگشت؛ ویکتوریا آزارنکا

نفر اول سابق زنان جهان که بعد از تولد پسرش در سال ۲۰۱۶ و بعدتر به دلیل مصدومیت و مشکلات بر سر حضانت فرزندش از روزهای اوج خود فاصله گرفته بود، در رقابت‌های امسال خوش درخشید و نتایج خوبی کسب کرد. او با قهرمانی در رقابت‌های سینسیناتی، برای نخستین بار پس از ۴ سال طعم قهرمانی را چشید و پس از آن به فینال آزاد آمریکا نیز راه یافت.

منبع : wtatennis.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+