تنیس باکس – اتحادیه تنیس مردان “ATP” برندگان جوایز سالیانه خود را اعلام کرد.

صدرنشین نهایی

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

اتحادیه تنیس مردان، جایزه «صدرنشین نهایی» در سال ۲۰۲۰ به نواک جوکوویچ صربستانی داد. جوکوویچ امسال قهرمان رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا شد و ۲۶ دیدار نخست خود را با پیروزی پشت سر گذاشت. این برای ۶ـمین بار است که نوله فصل را در جایگاه نخست به پایان می‌رساند و از این نظر با رکورد پیت سمپراس برابری کرد. جوکوویچ با ۳۳ سال و ۶ ماه و ۱۶ روز مسن‌ترین صدرنشین نهایی در تنیس مردان به حساب می‌آید.

بهترین تیم دو نفره

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

 دو بازیکن کروات و برزیلی ، پاویچ و سوارس پس از نتایج قدرتمند در نیم فصل دوم ، به رتبه 1 FedEx ATP تیمی دو نفره در پایان سال رسیدند. در حالی که هر دو بازیکن قبلاً به اوج بازی دونفره رسیده بودند ، پاویچ در سال 2018 با الیور ماراچ و سوارس در سال 2016 با جیمی موری ، این اولین قهرمانی شماره 1 پایان سال آنها به عنوان یک تیم بود. پاویچ ، 27 ساله و سوارس ، 38 ساله ، در یک تیم دو نفره اولین جام گرند اسلم خود را با هم در سپتامبر در مسابقات آزاد ایالات متحده بدست آورند. آنها در ادامه به دو فینال بزرگ در پاریس در رولان گاروس و مسترز رولکس پاریس رسیدند.

موفق‌ترین بازگشت

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

اتحادیه تنیس مردان، این جایزه را به واچک پاسپیسیل کانادایی داد. مرد شماره ۲۵ سابق تنیس جهان سال ۲۰۱۹ از ناحیه کمر مصدوم شد و دیسک کمر خود را جراحی کرد. او در ابتدای سال ۲۰۲۰ حتی در جمع ۱۰۰ نفر برتر جهان نیز حضور نداشت اما با نمایش خوبی که در طی فصل داشت به فینال مسابقات مون‌پلیه و صوفیه رسید و توانست سال را با رتبه ۶۱ به پایان برساند. پاسپیسیل در گرند اسلم آزاد آمریکا نیز تا دور چهارم بالا آمد.

بیشترین پیشرفت

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

آندری روبلف این جایزه را از آن خود کرد. روبلف ۲۳ ساله در سالی که برای بسیاری دشوار بود خوش درخشید و از رتبه ۲۳ به رتبه ۸ جدول رده‌بندی صعود کرد. عملکرد خوب جوان اهل مسکو در این فصل ۵ عنوان را برای او به ارمغان آورد؛ مسابقات دوحه، آدلاید، هامبورگ، سن‌پترزبورگ و وین. روبلف هم‌چنین در گرند اسلم‌های رولان گاروس و آزاد آمریکا تا دور یک‌چهارم نهایی صعود کرد. او بهمراه جوکوویچ با ۴۱ پیروزی، بیشترین تعداد برد را در مسابقات امسال کسب کردند.

ستاره نوظهور

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

جایزه ستاره نوظهور را اتحادیه تنیس مردان به کارلوس آلکاراز اسپانیایی سپرد. آلکاراز سال ۲۰۱۹ را با رتبه ۴۹۱ به پایان برد اما در سال ۲۰۲۰ پیشرفت چشمگیری داشت و با قهرمانی در سه تورنمنت چلنجر نهایتاً در پایان فصل با ۳۵۰ پله صعود به رتبه ۱۴۱ رسید. او در مقطعی از سال به رتبه ۱۳۶ نیز رسید. آلکاراز حالا در کنار بازیکنانی چون ریشار گسکه، نواک جوکوویچ، خوان مارتین دل‌پوترو و فلیکس اوژه الیاسیم توانسته ۳ عنوان چلنجر پیش از رسیدن به ۱۸ سالگی کسب نماید. بدون شک با نمایش خوب آلکاراز در فصل ۲۰۲۰ طی سال‌های آینده بیشتر از این جوان ۱۷ ساله خواهیم شنید.

جایزه اخلاق استفان ادبرگ

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

جایزه اخلاق برای سومین سال متوالی به رافائل نادال اسپانیایی رسید. این برای چهارمین بار است که ماتادور موفق به دریافت این جایزه می‌شود. جایزه اخلاق که به افتخار استفان ادبرگ، اسطوره‌ سوئدی دنیای تنیس نام‌گذاری شده، با رأی مستقیم بازیکنان انتخاب می‌گردد.

جایزه فعالیت‌های بشردوستانه آرتور اش

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

فرانسیس تیافو تنیس‌باز اهل آمریکا این جایزه را به خود اختصاص داد. تیافو در پنج ماهی که مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود در خارج از زمین مسابقه به فعالیت‌های انسان‌دوستانه مشغول بود. از جمله او کوشید تا از طرق مختلف برای مقابله با بیماری کوید-۱۹ کمک‌های نقدی جمع‌آوری کند. تیافو هم‌چنین با راه‌اندازی کارزار «راکت‌ها را زمین بگذارید و دست‌ها را بالا ببرید» نقش موثری در حمایت از جنبش سیاه‌پوستان ایفا کرد‌.

بازیکن محبوب هواداران

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۲۰

این جایزه برای ۱۸ـمین سال متوالی به راجر فدرر، اسطوره سوئیسی رسید. فدرر ۳۹ ساله از سال ۲۰۰۳ این جایزه را از آن خود کرده است. او امسال اگرچه تنها در مسابقات آزاد استرالیا حضور پیدا کرد اما باز هم موفق شد رأی هواداران را به خود اختصاص دهد.

بهترین مربی سال

فرناندو ویسنته مربی آندری روبلف توانست عنوان بهترین مربی سال را به دست آورد. روبلف با مربی‌گری ویسنته امسال موفقیت‌های زیادی کسب کرد. ۵ عنوان قهرمانی شامل سه قهرمانی در مسابقات ۵۰۰ امتیازی و هم‌چنین ۴۱ پیروزی در طول فصل، ماحصل کار روبلف تحت هدایت ویسنته بود.

جوایز اتحادیه تنیس مردان هر ساله در انتهای سال میلادی به برندگان داده می شود.

منبع : ATPtour.com

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+