تنیس باکس _ خیلی از حریفان فدرر معتقد هستند که او از الگوی خاصی برای سرویس هایش استفاده نمی کند. و فقط به صورت غریزی ضربه هایش ، به خصوص سرویس هایش را می زند . اما واقعیت امر طبق آمار چیز دیگری است . هر ساله راجر را در مسابقات ویمبلدون میبینیم که چگونه هنر نمایی می کند و مهارتش را در انواع تکنیک ها به رخ حریفانش می کشد .  

آیا فدرر از الگوی خاصی برای سرویس خود استفاده می کند؟

کریگ اوشانسی تحلیل جالبی دارد و می گوید :  الگوی فدرر در سرویس زدن، چیزی نیست که همه متوجه‌ آن شده باشند.

اما بهتره که با آمار بگوییم فدرر چه کرده؛

در اکثر مسابقات ویمبلدون ، سرویس های فدرر بیشتر در کناره های سرویس باکس می نشسته. که تقریبا نیمی از آنها (۴۷ درصد) به طرفین، ۴۲ درصد به طرف T و ۱۱ درصد به سمت بدن فرود آمدند. این آمار نشان دهنده این است که قطعا راجر از یک استراتژی در ذهن خود استفاده میکند. و می تواند به راحتی امتیاز های خود را از سرویس بگیرد .

آیا فدرر از الگوی خاصی برای سرویس خود استفاده می کند؟

حالا می خواهیم کمی دقیق تر شویم و ببینیم که راجر دقیقا چه کاری انجام می دهد . فدرر ۲ امتیاز اول هر گیم خود را  به کناره‌های باکس می زند.

و زمانی که ۳۰-۰ جلو می‌افتد حریفش انتظار یکی دیگر از همین سرویس‌ها را دارد اما این دفعه استاد سویئیسی توپ بعدی را به سمت T می‌فرستد.

زمانیکه  فدرر ۴۰-۰ پیش می‌افتد، برای گمراه کردن حریفانش، تمایلی به استفاده از سرویس مورد علاقه خود نشان نمی‌دهد. و یک سرویس متفاوت برای به هم زدن ریتم حریف ارسال می‌کند.

آیا فدرر از الگوی خاصی برای سرویس خود استفاده می کند؟

که در این شرایط یا از سرویس های سریعتر استفاده می کند و یا اینکه توپ را به سمت بدن حریف میفرستد. اگر امتیاز را هم از دست بدهد، مشکلی به وجود نیامده است.

به طور کلی فدرر با استراتژی که در سرویس خود ایجاد می کند نمی گذارد حریفان به یک روند از بازی او عادت کنند. و با تیز هوشی امتیازات را پشت هم  ، از آن خود می کند.

برای منبع این مقاله می توانید اینجا کلیک کنید .

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+