مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مادرید که توسط موتویا مادریلنا ( Mutua Madrileña ) اسپانسری میشود ؛ سری مسابقاتی برای مردان و زنان حرفه ای تنیس باز است که در هفته اول ماه می در مادرید اسپانیا برگزار میشود.
این مسابقات قبل از قرار گرفتن تحت اسپانسری شرکت موتویا به مسابقات مسترز مادرید معروف بود اما امروزه نام این شرکت نیز به نام این مسابقات اضافه شده .
این تورنومنت به طور معمول روی زمین خاک رس برگزار میشد اما در سال ۲۰۱۲ این مسابقات روی زمین خاک رس ولی به رنگ آبی اجرا شد که به نوع خود نو آوری در  دنیای تنیس بود اما این نو آوری دوام چندانی نداشت و در سال ۲۰۱۳ دوباره رنگ زمین به رنگ عادی آجری بازگشت.

تاریخچه:

مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مادرید از سال ۲۰۰۲  و با قهرمانی آندره آغاسی آغاز به کار کرد و طی این ۱۸ سال دو بار دست‌خوش تغییرات عمده شده است. از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸ تورنمنت مادرید تنها در بخش مردان برگزار می‌شد و سطح زمین‌ها از جنس «هارد» بود. از سال ۲۰۰۹ به بعد اما سطح زمین‌ها به «خاک» تغییر یافت و رقابت‌های بخش زنان نیز به تورنمنت اضافه گردید. آخرین دوره مسابقات در سال ۲۰۱۹ با قهرمانی نواک جوکوویچ به پایان رسید.

ورزشگاه:

استادیوم مرکزی تورنمنت مادرید موسوم به «Caja Magica» یا «جعبۀ جادویی» مجهز به سقف متحرک است و ۱۲۵۰۰ نفر گنجایش دارد. این ورزشگاه از سال ۲۰۰۹ میزبان برگزاری مسابقات مسترز مادرید می باشد.

مسابقات تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مادرید – Mutua Madrid Open

تقسیم امتیازات رقابت‌های ۱۰۰۰ امتیازی مادرید

مسابقات تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مادرید – Mutua Madrid Open

رکورد ها

بخش مردان

بیشترین تعداد قهرمانی: رافائل نادال (۵ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷)

بیشترین حضور در فینال: رافائل نادال (۸ مرتبه)

بیشترین قهرمانی پیاپی: رافائل نادال (۲ مرتبه)

بیشترین حضور پیاپی در فینال: رافائل نادال (۳ مرتبه)

بیشترین قهرمانی در رده دونفره مادرید: باب و مایک برایان (۵ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳) و دنیل نستور (۵ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۴، ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴)

بخش زنان

بیشترین تعداد قهرمانی: پترا کویتووا (سال‎های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸)

بیشترین حضور در فینال: سیمونا هالپ (۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷) و پتر کویتووا (سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸)

بیشترین قهرمانی در رده دونفره: روبرتا وینچی و سارا ارانی (در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴)

برای منبع این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید

برای خرید انواع لوازم تنیس میتوانید وارد سایت تنیس باکس شوید

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+