تنیس باکس – مسئولین مسابقات مادرید اعلام کردند این رقابت‌ها از سال ۲۰۲۱ طی دو هفته‌ برگزار خواهد شد.

مسابقات تنیس ۱۰۰۰ امتیازی مادرید که توسط موتویا مادریلنا ( Mutua Madrileña ) اسپانسری میشود ؛ سری مسابقاتی برای مردان و زنان حرفه ای تنیس باز است که در هفته اول ماه می در مادرید اسپانیا برگزار میشود.
این مسابقات قبل از قرار گرفتن تحت اسپانسری شرکت موتویا به مسابقات مسترز مادرید معروف بود اما امروزه نام این شرکت نیز به نام این مسابقات اضافه شده .
این تورنومنت به طور معمول روی زمین خاک رس برگزار میشد اما در سال ۲۰۱۲ این مسابقات روی زمین خاک رس ولی به رنگ آبی اجرا شد که به نوع خود نو آوری در  دنیای تنیس بود اما این نو آوری دوام چندانی نداشت و در سال ۲۰۱۳ دوباره رنگ زمین به رنگ عادی آجری بازگشت.

پیش از این تنها رقابت‌های چهارگانه گرند اسلم و مسترزهای ایندین ولز و مایمی بیش از یک هفته به طول می‌انجامید.

مسابقات مسترز مادرید در کنار مسابقات مونته کارلو و رُم یکی‌ از ۳ تورنمنت مسترز خاک رس است. که هر ساله پیش از گرند اسلم رولان گاروس برگزار می‌شود.

فلیسیانو لوپز مدیر مسابقات مادرید درباره‌ این تغییر گفت: «خوشحالیم که مسابقات ما به یک تورنمنت دوهفته‌ای تبدیل شد. همیشه به دنبال توسعه این مسابقات بودیم. مطمئن هستم که اسپانسرها و کلیه تماشاگران این خبر را با آغوش باز خواهند پذیرفت. همینطور شهر مادرید که پذیرای توریست‌های بیشتری خواهد بود.»

این تغییر منحصر به بخش زنان بوده و مسابقات مردان مثل سابق در مدت زمان یک هفته برگزار خواهد شد.

این مسابقات از تاریخ ۷ تا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ در پایتخت اسپانیا انجام خواهد شد.

هم‌چنین گمانه‌‌هایی نیز مطرح است که از سال ۲۰۲۲ اکثر رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی طی دو هفته برگزار خواهند شد.

برای منبع این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+