دنیل مدودف با قهرمانی در مسابقات فینال تور جهانی، سال ۲۰۲۰ را در اوج به پایان رساند.

دنیل مدودف روس – مرد شماره 4 تنیس جهان – در دیداری جذاب در حالی که ست اول را 6 بر 4 به تیم واگذار کرده بود ، در دو ست بعدی با نتایج 7 بر 6 و 6 بر 4 از سد دومینیک اتریشی – قهرمان آزاد آمریکا – عبور کرد و به عنوان قهرمانی رقابت‌های فینال تور جهانی دست یافت و جام قهرمانی را بالای سر برد. این مسابقه ۲ ساعت و ۴۲ دقیقه به طول انجامید.

دنیل مدودف روس اولین بازیکنی است که با شکست سه مرد اول جهان (جوکوویچ، نادال و تیم) عنوان قهرمانی رقابت‌های پایانی فصل را به خود اختصاص می‌دهد.او با قهرمانی در این مسابقات که شامل پیروزی او در تمامی بازی‌های گروهی بود، ۱ میلیون و ۵۶۴ هزار دلار جایزه نقدی و ۱۵۰۰ امتیاز دریافت کرد. این امتیاز البته تغییری در رتبه مدودف ایجاد نخواهد کرد و سال ۲۰۲۰ را در رتبه چهارم به پایان رساند.او در مراسم اهدای جام گفت: «چه مسابقه‌ای بود. یکی از بهترین پیروزی‌هایم در برابر یک بازیکن بی‌نظیر. قبل از مسابقات گفته بودم که داستان جالبی خواهد شد اگر قهرمان دوره اول و آخر این مسابقات در لندن اهل روسیه باشد. از داویدنکو ممنونم که با قهرمانی در این مسابقات برای خیلی از کودکان از جمله خود من الهام‌بخش بود. امیدوارم که بتوانم راه او را ادامه دهم.»

صحبت های دومینیک تیم بعد از شکست

از سوی دیگر، تیم که برای دومین سال متوالی در فینال مغلوب شد، پس از بازی گفت: «قطعا ناراحت هستم. اما در عین حال از عملکردم در طول هفته راضی‌ام. دنیل استحقاق پیروزی را داشت. مسابقه فوق‌العاده‌ای بود. فصل عالی دیگری داشت و به دنیل مدودف تبریک می‌گویم. در ماه نوامبر در مسترز پاریس و حالا اینجا قهرمان شد. امیدوارم در آینده مسابقه‌های فوق‌العاده‌ای مانند این باز هم داشته باشیم. اگرچه امروز باختم ولی حضور در این بازی باعث افتخارم بود.»

مسابقات فینال تور جهانی آخرین تورنمنت حرفه‌ای تنیس مردان در سال ۲۰۲۰ بود. که با اتمام پنجاهمین دوره مسابقات فینال تور جهانی، پرونده این مسابقات در شهر لندن بسته شد. رقابت‌های جهانی تنیس از ژانویه سال ۲۰۲۱ از سر گرفته می‌شوند. شهر تورین ایتالیا به مدت ۵ سال میزبانی رقابت‌های فینال تور جهانی را بر عهده خواهد داشت.

برای منبع این خبر میتوانید اینجا کلیک کنید

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+