نائومی اوساکا در ۱۶ اکتبر ۱۹۹۷ در Osaka در ژاپن از پدری هائیتی و مادری ژاپنی متولد شد. او یک خواهر بزرگتر به نام ماری دارد که او هم یک تنیس باز حرفه ای است.

وقتی اوساکا سه ساله بود، خانواده اش از ژاپن به دره استریم، نیویورک در لانگ آیلند نقل مکان کردند. تا با پدر و مادر پدرش زندگی کنند. پدر او با تماشای مسابقه خواهران ویلیامز در اوپن فرانسه ۱۹۹۹ الهام گرفته شد که به دخترانش نحوه تنیس بازی بدهد.

بیوگرافی نائومی اوساکا

او که تجربه کمی به عنوان یک تنیس بازداشت، سعی در الگوبرداری از چگونگی آموزش ریچارد ویلیامز به دخترانش داشت. که با وجود اینکه هرگز در این ورزش بازی نکرده‌اند، به دو بازیکن برتر جهان تبدیل شوند.

 فرانسوا اظهار داشت که «طرح اولیه از قبل وجود داشت. من فقط باید آن را دنبال می‌کردم»، با توجه به برنامه‌ریزی دقیق ریچارد برای دخترانش. او پس از اقامت در ایالات متحده، مربیگری نائومی و ماری را آغاز کرد.

سال 2006 برای اوساکا

 

در سال ۲۰۰۶، خانواده اوساکا هنگامی که نائومی هشت یا نه ساله بود به فلوریدا نقل مکان کردند. تا فرصت‌های بهتری برای آموزش داشته باشند.

هنگامی که او ۱۵ ساله بود، او با آکادمی ISP با پاتریک Tauma شروع به کار کرد. در سال ۲۰۱۴، او به آکادمی تنیس هارولد سلیمان نقل مکان کرد. وی بعداً در آکادمی تنیس ProWorld آموزش دید.

در 16 سالگی وقتی قهرمان سابق اوپن امریکا سامانتا استوسور را به شهرت رسید.

بیوگرافی نائومی اوساکا

اوساکا در لیست بازیکنان برتر

دو سال بعد، نائومی اوساکا به اولین فینال WTA خود در Open Pacific Open 2016 ژاپن رسید. تا وارد لیست ۵۰ بازیکن برتر WTA شود. اوساکا در سال ۲۰۱۸ هنگامی که اولین عنوان WTA خود را در مسابقات قهرمانی هندوستان ولز کسب کرد. توانست به موفقیت در سطح بالای تنیس زنان برسد.

در اواخر سال، وی در فینال مسابقات Open US سرنا ویلیامز را شکست داد. و به اولین بازیکن ژاپنی تبدیل شد که عنوان انفرادی گرند اسلم را از آن خود کرد.

 از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، وی در سه سال متوالی قهرمانی گرند اسلم تک نفره را از آن خود کرده‌است.

برای منبع این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید.

برای خرید لوازم تنیس میتوانید اینجا کلیک کنید.

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+