معرفی مرد شماره ی دوی جهان و درواقع سلطان خاک از تنیس باکس
رافائل نادال پاریرا ملقب به رافا نادال در روز سوم ماه جون سال ۱۹۸۶ در شهری کوچک که بیشتر با نام دهکده ی ماناکور است در شهر مایورکا ی اسپانیا به دنیا آمده است .
دارنده ی رکورد طولانی ترین زمان بی شکستی در کل تاریخ دنیای تنیس که از سال ۱۹۶۸ تا بحال بطور حرفه ای دنبال می شود می باشد. که از ماه آوریل ۲۰۰۵ و با قهرمانی در مسابقات مسترز مونته کارلو شروع شد. و تا ماه گذشته و مسابقه ی فینال مسترز هامبورگ که به راجر فدرر مرد شماره ی یک جهان باخت ادامه داشت که به عدد ۸۱ برد پیاپی رسید.

رافائل نادال

پدر و مادر رافائل نادال

سباستیان و آنا ماریا پدر و مادر وی بودند که رافا همچنین یک خواهر کوچکتر بنام ماریا ایزابلا نیز دارد.پدرش دارای یک رستوران نسبتا بزرگ در همان شهر کوچک ماناکور است.وی همچنین در شغل شیشه و فروش شیشه های دوجداره نیز میباشد. این شغل را از زمانی که نادال تنیسور حرفه ای شده آغاز کرده!
رافا دو عمو دارد. یکی از آنها میگل آنگل نادال هست. که یک فوتبالیست کاملا حرفه ای و سرشناس در کل جهان نیز بوده ولی الان بازنشسته است.
میگل آنگل همچنین در ۳ دوره جام جهانی همراه تیم ملی اسپانیا بوده است. و در باشگاههای بارسلونا و مایورکا در لیگ های اسپانیا بازی کرده است.

درباره رافائل نادال

عمو های نادال

عموی دیگرش تونی نادال نام دارد که وی را به ورزش و بالاخص تنیس آشنا کرد. هنگامی که رافائل تنها ۳ سال داشت او را به زمینهای تنیس می برد. رافا بارها اعلام کرده که زندگی ورزشی خود را مدیون تونی است.
هرچند رافا با دست چپ بازی می کند ولی با اینحال او یک راست دست مادرزاد است. حتی برای نوشتن هم نمی تواند با دست چپش که باهاش تنیس بازی می کند بنویسد.

در ماه می ۲۰۰۱ و هنگامی که رافا تنها ۱۴ سال داشت تنیسور افسانه ی استرالیا یعنی پت کش با او به یک بازی نمایشی در زمینهای خاک رس پرداخت. این در حالی بود که کش اصلا علاقه ای به بازی با او نداشت. دلیلش هم این بود که از ابتدا قرار بود بوریس بکر تنیسور اسطوره ی آلمانی حریف کش باشد. که چون او به این تورنمنت نمایشی نیامد نادال بالاجبار ناچار به بازی با او شد. جالب اینکه کش این داستان رو بعنوان مضحکترین رخداد زندگیش قلمداد می کند.
جالب تر اینکه رافائل نادال این بازی رو با اختلاف کمی بسود خود خاتمه داد. پت کش رو حتی عصبانی تر از قبل کرد .در سال ۲۰۰۲ نادال ۱۵ ساله اولین بازی حرفه ای خود را برد. در مسابقاتی که در مایورکا انجام میشد به دور دوم رسید که وی را نهمین بازیکنی در تاریخ کرد. که یک بازی ATP را قبل از سن ۱۶ با پیروزی پشت سر گذاشته.

رافا در سال 2003

رافا در سال ۲۰۰۳ دومین بازیکن جوان در تاریخ شد. که به جمع ۱۰۰ نفر اول جهان در رنکینگ ای تی پی راه یافت. او سال را بعنوان نفر ۵۰ جهان خاتمه داد و همان سال او دو تورنمنت چلنجر نیز پیروز شد.
سال ۲۰۰۵ سال شروع موفقیت های رافائل نادال بود و او توانست ضمن بردن اولین گرند اسلم کارنامه ی خود مقام دومی جهان را نیز بدست آورد. همان سال دو عنوان مسترز اول دوران بازیگریش را نیز کسب کرد. که در مونته کارلو و رم بود و ماه بعد نیز مسابقات گرند اسلم فرانسه رو هم برد. ضمن اینکه مسابقات بارسلونا رو هم برد و از همان سال بود که رکورد بی شکستی خود در زمینهای خاکی رو شروع کرد.
در مسابقات اوپن فرانسه آن سال که رافا تنها ۱۸ سال داشت رکورد جوانترین مسابقات رو که در دست متس ویلاندر سوئدی بود رو بعد از ۲۱ سال در اختیار گرفت. همچنین در انتهای سال که نادال ۱۱ عنوان قهرمانی کسب کرد رکورد بیشترین عناوین قهرمانی در یکسال رو که مختص به دیگر افسانه ی سوئدی یعنی بیورن بورگ بود شکست و بخود اختصاص داد.

ادامه موفقیت های رافا


بیشتر بردهای نادال برابر فدرر به همین سال ۲۰۰۶ بر میگرده که او در فینال های دوبی و رم و مونته کارلو و فرانسه فدرر رو مغلوب کرد! البته این سال برای نادال مانند ۲۰۰۵ نبود چون او نتوانست از ۶ عنوان قهرمانیش دفاع کرده و تنها ۵ عنوان قهرمانی آورد.
ولی همچنان رکورد بی شکستیش در زمینهای خاکی ادامه داشت.
او همچنین برای دومین سال پیاپی قهرمان مسابقات اوپن فرانسه شد و در فینال فدرر رو شکست داد تا فدرر از رسیدن با باشگاه برترین های تاریخ باز بماند.
در همین سال ۲۰۰۶ نادال رکورد گیلرمو ویلاس اسطوره ی سابق آرژانتینی رو در زمینهای خاکی پس از ۲۹ سال شکست و این رکورد رو بنام خودش ثبت کرد.
در پایان سال ۲۰۰۶ بالاخره در مسابقات آخر سال در چین شرکت کرد و در نیمه نهایی مغلوب فدرری شد که دنبال انتقامی سخت از نادال بود.

سال 2007


ولی سال ۲۰۰۷ با دو شکست پیاپی در هندوستان (نیمه نهایی) و سیدنی(در مرحله ی اول بدلیل مصدومیت) آغاز کرد و در مرحله ی ۴/۱ نهایی اوپن استرالیا به فرناندو گونزالس شیلیایی باخت.
هنوز رکورد بی شکستی نادال ادامه داشت و او توانست براحتی از عناوین قهرمانیش در مونته کارلو و رم و بارسلونا دفاع کند تا اینکه در مسابقات مسترز هامبورگ که وی امتیازی برای دفاع کردن نداشت شرکت کرد و بیشتر بدلیل خستگی زیاد در دیدار فینال و در حالی که یک ست رو برده بود به راجر فدرر واگذار کرد!
بعد از آن شکست همه به اینکه بالاخره فدرر اولین جایزه ی فرانسه اش را میبرد امیدوارتر شدند تا اینکه نادا در فینال او را هم برد و یک رکورد دیگر را ثبت کرد:
اولین بازیکنی که توانسته مسابقات گرند اسلم فرانسه رو ۳ سال پشت سر هم ببرد و بدون باخت بلقی بماند.

بیوگرافی رافائل نادال


خصوصیات اخلاقی

به گفته كارشناسان، رافائل نادال یك ویژگی بارز و آشكار دارد، آن هم دوندگی است. دوندگی و جوانی رافائل نادال موجب موفقیت او شده است.
او خودش را به هر توپی در هر گوشه‌ای از زمین كه باشد می‌‌رساند و آن توپ تنیس را جواب می‌‌دهد و این برگ برنده برای او وجود دارد. او خودش می‌‌گوید همیشه به زندگی امیدوار هستم و نشاط و شادابی را در خود زنده نگه می‌‌دارم. به همین سبب كارشناسان اظهار می‌‌دارند كه رافائل نادال مساوی است با نشاط. جوانی و دوندگی و فردی خستگی ناپذیر و پرانرژی است.
راکت تنیس ویلسون
وقتی از او پرسیدند كه راز موفقیت تو چیست، او توضیح داد: نمی‌‌دانم ولی رازی در كار نیست. فقط از بازی لذت می‌‌برم و به خاطر آنچه كه هست احساس خوشبختی می‌‌كنم. من همیشه می‌‌خواستم یك تنیسور خوب باشم اما اگر روزی هدفم این باشد كه برترین باشم باید در خیلی زمینه‌ها پیشرفت كنم و اقرار می‌‌كنم كه با راجر فدرر خیلی فاصله دارم.
به نظر هوادارنش، رافا با موهای بلند، تی‌شرت آستین حلقه‌ای با شلوار ملوانی گشاد چهره‌ای جذاب و گیرا دارد. دارای اعتماد به نفس زیاد است و بازیكنی متواضع، افتاده و مردمی است به همین دلیل محبوب اسپانیایی‌هاست. گادیو یكی از بهترین تنیسورهای سال ۲۰۰۵ از آرژانتین درباره رافائل نادال می‌‌گوید: نادال بهترین است. او پدیده‌ای جدید در اسپانیاست و می‌‌تواند بزرگ‌ترین خطر برای تنیسور‌های معروف به شمار آید.

راکت تنیس هد

آیا رافا یک قهرمان است ؟

با فرمی كه رافائل نادال دارد از امیدواران اصلی قهرمانی است. او بسیار محكم و مطمئن كار می‌‌كند و صاحب اعتماد به نفس بالایی است. سرعت و جنبش بالا و بازوهای فعال، او را به یك بازیكن باور نكردنی تبدیل كرده است. ما باید برای یافتن نقاط ضعف در او تلاش و كنكاش زیادی داشته باشیم.

برای منبع این مقاله اینجا کلیک کنید .

برای خرید لوازم رافائل نادال اینجا کلیک کنید .

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+