به گزارش مارکا، دولت اسپانیا روز دوشنبه از اهدای نشان لیاقت ورزش اسپانیا به رافائل نادال خبر داد.

ماریا خسوس مونترو سخن‌گوی دولت اسپانیا با اشاره به دستاوردهای ورزشی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه رافائل نادال گفت: «مفتخر هستیم که نشان لیاقت ورزش اسپانیا را به یکی از بهترین ورزشکاران تاریخ جهان اهدا نماییم. به فردی که الگوی جوانان است و باعث غرور ملی ماست.»

این نشان، عالی‌ترین نشان لیاقت ورزش اسپانیا است که از سوی دولت این کشور به ورزشکاران برجسته اسپانیایی اهدا می‌شود.

خیلی‌ها از او به عنوان بزرگترین ورزشکار تاریخ اسپانیا یاد می‌کنند. روز یک‌شنبه با شکست قاطع نواک جوکوویچ برای سیزدهمین بار فاتح رولان گاروس شد. که به رکورد ۲۰ قهرمانی راجر فدرر در مسابقات گرند اسلم رسید.

آندرس اینیستا، ویسنته دل بوسکه، ایکر کاسیاس دیگر ورزشکاران اسپانیایی هستند که پیش از نادال این نشان را دریافت کرده‌اند.

رافائل نادال پاریرا ملقب به رافا نادال. سوم ماه جون سال ۱۹۸۶ در شهری به نام دهکده ی ماناکور در شهر مایورکا ی اسپانیا به دنیا آمده است .
دارنده ی رکورد طولانی ترین زمان بی شکستی در کل تاریخ دنیای تنیس که از سال ۱۹۶۸ تا بحال بطور حرفه ای دنبال می شود می باشد که از ماه آوریل ۲۰۰۵ و با قهرمانی در مسابقات مسترز مونته کارلو شروع شد و تا ماه گذشته و مسابقه ی فینال مسترز هامبورگ که به راجر فدرر مرد شماره ی یک جهان باخت ادامه داشت که به عدد ۸۱ برد پیاپی رسید.

سباستیان و آنا ماریا پدر و مادر وی بودند که رافا همچنین یک خواهر کوچکتر بنام ماریا ایزابلا نیز دارد.پدرش دارای یک رستوران نسبتا بزرگ در همان شهر کوچک ماناکور است.وی همچنین در شغل شیشه و فروش شیشه های دوجداره نیز میباشد که این شغل را از زمانی که نادال تنیسور حرفه ای شده آغاز کرده!
منبع خبر

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+