گریپ راکت تنیس – نکته‌ای که بعد از انتخاب مدل راکت باید به آن توجه کنید سایز گریپ یا دسته است که باید متناسب با اندازه دست شما باشد. به طور معمول هر مدل راکت‌ تنیس در چندین سایز ِ گریپ تولید می‌شود. سایز مناسب به شما اجازه می‌دهد تا موقع بازی کردن راکت را بدون فشار اضافی در دست بگیرید و ضربه بزنید. از آنجا که بازی کردن با گریپ کوچکتر و یا بزرگتر می‌تواند منجر به مصدومیت شود، به شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید راکت این مقاله را بخوانید تا بتوانید گریپ مناسب خود را انتخاب کنید.

گریپ راکت تنیس بر اساس محیط دسته راکت از صفر تا شش شماره‌گذاری می‌گردند. برای پیدا کردن شماره گریپ معمولا از دو روش استفاده می‌شود:

۱) استفاده از خط‌کش

در روش اول کافی است فاصله خط پایینی کف دست تا نوک انگشت حلقه را اندازه بگیرید و سپس بر اساس جدول پایین شماره گریپ راکت تنیس خود را پیدا کنید. توصیه می‌شود در صورتی‌که اندازه گریپ شما بین دو شماره گریپ قرار دارد، شماره کوچک‌تر را انتخاب کنید، چرا که می‌توانید با پیچیدن «اور گریپ» به دور دسته، حدود ۱.۵ میلی‌متر به سایز گریپ راکت اضافه کنید. توجه داشته باشید چنان‌چه گریپ راکت برای دست شما بزرگ باشد راه آسانی برای کم کردن آن وجود ندارد.

گریپ راکت تنیس
گریپ راکت تنیس
شماره گریپبر حسب اینچبر حسب میلی‌متر
۰۴۱۰۰-۱۰۳
۱۴-۱/۸۱۰۳-۱۰۶
۲۴-۱/۴۱۰۶-۱۱۰
۳۴-۳/۸۱۱۰-۱۱۳
۴۴-۱/۲۱۱۳-۱۱۸
۵۴-۵/۸۱۱۸-۱۲۰
۶۴-۳/۴۱۲۰-۱۲۳


۲) استفاده از گریپ ایسترن (و یا کانتیننتال)

برای تعیین گریپ راکت تنیس با استفاده از روش دوم، راکت را با استفاده از گریپ ایسترن (و یا کانتیننتال) به دست بگیرید؛ برای این کار کافی است دست خود را بر روی صفحه راکت گذاشته و به سمت دسته راکت حرکت دهید. سپس همانند تصویر زیر، انگشت اشاره دست مخالف خود را در فضای ایجاد شده بین انگشتان و کف دست قرار دهید. اگر گریپ راکت برای شما مناسب باشد، این فضا باید دقیقا اندازه انگشت‌تان باشد. بدیهی است اگر جای کافی برای قرار دادن انگشت وجود نداشته نباشد، گریپ برای شما کوچک و اگر بیش از حد لازم باشد، گریپ برای شما بزرگ است.

گریپ راکت تنیس

برای منبع مقاله اینجا کلیک کنید

فهرست
10 درصد تخفیف در خرید اول 😍
+